Antonio De Maciarewicz…

Antonio De Maciarewicz…

Antonio de Maciarewicz

Minister Obrony Narodowej Antoni Maciarewicz dla wielu ludzi jest postacią śmieszną i karykaturalną.
Zarzuca się PISowi że ” schował ” jego twarz w czasie kampanii wyborczej dzięki czemu osiągnął tak świetny wynik wyborczy. Na jednym z profili widziałem jakieś stare nagranie z któregoś ze spotkań zapewne wyborczych .
Opis nie pozostawiał wątpliwości – autor tego nagrania był nastawiony szalenie krytycznie do wyborców PIS-u i bardzo słusznie bo zachowanie starszych ludzi z powagą ich siwych głów wiele wspólnego nie miało , ale mnie zafrapowało zachowanie owej karykaturalnej zdałoby się postaci jaką jest Pan Maciarewicz.

Dlaczego ? Ponieważ zachował się szlachetnie stając się tarczą , przewodnikiem i osłoną dla kogoś kto swoją wypowiedzią jak widać zwolennikom PiS-u do gustu nie przypadł.
Antonio De Maciarewicz to oczywiście lekka drwina ponieważ w tradycji polskiej szlachty brak takiego tytułu .

Słowo De występuje co najmniej w 17 językach : polski , baskijski , duński, esperanto,francuski,haitański,hiszpański,holenderski,interlingua,łaciński,norweski (bokmål), portugalski,sranan tongo, szwedzki,tok pisin(zadziwiająca zbieżność nazwy języka Papui-Nowej Gwinei i partii Pana Antoniego) oraz węgierski.

O znaczeniach tych liter pewnie można by pisać doktorat ale w większości języków słowo to oznacza pochodzenie lub grupę z której się coś lub ktoś wywodzi.

Dla Polaków jednak jest to synonim tytułu szlacheckiego i tu owo krótkie nagranie pokazuje dlaczego można o Panu Antonim De Maciarewiczu powiedzieć że jest spadkobiercą Panów Braci .

Nie jest trudno bronić silniejszych nie jest też trudno bronić “swoich” przed “obcymi” , ale tylko ludzie szlachetni potrafią bronić “obcych” i “słabszych” przed “swoimi” i “silniejszymi”.

88184_1416675325_60663600

I na koniec wypada tylko wyrazić żal że taką szlachetnością serca nie potrafił się w Elblągu wykazać Pan Jarosław Gowin któremu jak widać wobec Antonio De Macierewicza nie staje ani odwagi ani poczucia sprawiedliwości .

https://www.facebook.com/dominik.janas1/videos/10153334158029722/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *