Kobiety na ulicach.

Kilkadziesiąt polskich miast a wśród nich i Elbląg weźmie udział w Międzynarodowym Strajku Kobiet 8 marca – wspólnej akcji organizowanej przez kobiety z 35 krajów, walczące o uznanie ich praw przez populistyczne, antykobiece rządy państw.

Inicjatywa wspólnej akcji powstała w listopadzie 2016 roku, kiedy organizatorki Ogólnopolskiego Strajku Kobiet nawiązały kontakt z kobietami protestującymi w Ameryce Łacińskiej oraz w Korei Płd. Pierwszym wspólnym działaniem Międzynarodowego Strajku Kobiet była akcja Mobilizacja, kiedy wydały wspólną odezwę do rządów państw oraz rozpoczęły zbieranie podpisów pod petycją do Organizacji Narodów Zjednoczonych, zapowiadając Międzynarodowy Strajk Kobiet na 8 marca 2017, przyjmując wspólne hasło „Solidarność naszą bronią” i wspólną identyfikację wizualną, opracowaną przez Aleksandrę Jasionowską – autorkę grafiki Ogólnopolskiego Strajku Kobiet.


     Międzynarodowy Strak Kobiet odbędzie się w Elblągu w środę, 8 marca o godz. 16 na placu Dworcowym.


Znalezione obrazy dla zapytania beata szydło

 

 

Kobieta ma ciężkie życie. Z pracy zawodowej wraca do tej domowej. Tylko czytając ów manifest mam dwie uwagi – rząd populistyczny w zasadzie wykonuje działania popularne, czyli w zasadzie jest to rząd marzeń. Czy wobec wymarzonego rządu warto protestować?

 

I uwaga druga – Premierem Rządu Polskiego jest Beata Szydło. Pani Beata z powierzonych jej obowiązków wywiązuje się świetnie, czemu dała dowód podczas debaty na temat praworządności w Polsce, której została bohaterką. Protest kobiet wobec rządów kobiety zakrawa na absurd…


 

Zastanawia mnie też czy na proteście będą tak aktywne społecznie Panie jak Jadwiga Król czy Teresa Bocheńska. Obie Pani w roku, 2012 gdy Pan Grzegorz Nowaczyk wraz z Jerzym Wcisłą i Marią Kosecką  z dnia na dzień podniósł czynsze tysiącom rodzin mieszkających w zasobach ZBK nie powiedziały słowa sprzeciwu. Co więcej Pani Król apelowała do kobiet by nie idąc na referendum w dniu 14 kwietnia 2013 r pozwalały drenować ich kieszenie łasym na uciechy polityką Platformy Obywatelskiej, którzy z miła chęcią pojechali do Szwajcarii wydając około trzydziestu tysięcy złotych na podróż po pamiątkowy talerz? Podobny można był nabyć za jakieś 150 zł w każdym sklepie z pamiątkami.

Czy ową społeczną aktywność Pani Jadwigi Elblążanki jeszcze pamiętają?

The gallery was not found!

 

Znalezione obrazy dla zapytania elbląg referendumZnalezione obrazy dla zapytania elblag referendum

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *