Spór o szkołę

Całkiem niedawno w Atrium Hotelu Arbiter rozgorzał spór o polską szkołę. Spierali się … nauczyciele .      
     
Dlaczego warto zapytać . Odpowiedzi są dwie – zabrakło młodzieży bo z politykami i o polityce młodzież nie rozmawia. A przynajmniej zdaniem nauczycieli rozmawiać nie powinna jest wszak zbyt niedorosła by się o swoje interesy upomnieć.
Zabrakło też rodziców którzy pomysł likwidacji gimnazjów, chyba jednak , gremialnie popierają.

 

Nauczyciele zaczęli zbierać podpisy pod wnioskiem o przeprowadzenie referendum oświatowego. Ciekawe jak zabrzmi pytanie :  ” Czy jesteś za utrzymaniem rozpasanego stylu polskiej oświaty ” czy może powinno brzmieć ” Wolisz płacić nauczycielom z własnych podatków czy płacić za korepetycje swoich dzieci ?”

 

“- Nie ma żadnych, merytorycznych dowodów na to, że zmiany przyniosą pozytywny skutek. Nie ma dowodów na to, że likwidacja gimnazjów wpłynie na poprawę poziomu edukacji – mówił senator Jerzy Wcisła wczoraj. No i super warto odetchnąć , bo słuchając Senatora warto się zastanowić gdzie i kto owego ” herosa intelektu na niwie polityki” uczył.

 

Dowody zazwyczaj są empiryczne lub przekonywujące. Argumenty bywają merytoryczne i jedynym wyjątkiem od tej zasady jest sądownictwo / administracyjne i powszechne/ gdzie zarzut naruszenia procedury jest zarzutem merytorycznym często skutkującym uchyleniem orzeczenia.

Ale o tym Pan Senator pewnie nie wie dokładnie tak samo jak nie wie że w Polsce samorząd gminny wykonuje zadanie zlecone jej przez Rząd. 

   

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”1″ exclusions=”2,4″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_slideshow” gallery_width=”600″ gallery_height=”400″ cycle_effect=”fade” cycle_interval=”10″ show_thumbnail_link=”1″ thumbnail_link_text=”[Pokaż miniatury]” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *