Józef Wisarionowicz Kukiz

Józef Wisarionowicz Kukiz

 

Ostateczna degrengolada Ruchu Kukiz’15 stała się ciałem. Wszystko, co przez lata krytykował sam Kukiz- artysta zostało przekreślone przez gromadkę przydupasów, którzy dziś zaczęli robić z niego nie tylko „Kacyka” ale obiekt kultu jednostki.


Drogi Pawle – czy nie pora zakończyć ten chocholi taniec jaki uprawia wokół ciebie stado baranów, beczeniem których starasz się zagłuszyć głos własnego sumienia? Cztery lata temu, kiedy mieszkańcy Elbląga składali swoje podpisy pod listami referendalnymi, byłeś dla mnie autorytetem przed bardzo duże „A” ponieważ waliłeś prawdę prosto w oczy i owa prawda miała siłę ciosu Foreman’a. Wszystkie twoje wypowiedzi nawet te naszpikowane słowami mało cenzuralnymi wypływały z tego co wszyscy widzieliśmy. Nie przebierałeś w słowach i mówiłeś to, co elblążanie widzieli w swoim mieście jak w soczewce.

Znalezione obrazy dla zapytania wolny elblag  mariusz lewandowski

Twoje słowa wtedy były dla nas niesamowitym wsparciem pokazywały bowiem, że nie tylko my widzimy wszystkie te śmierdzące zagrywki władzy wobec obywateli i jej usłużną oślizłość wobec partyjnych wodzów. Przez rok, jako ludzie zaprawieni w politycznej walce, na naszym podwórku ostrzegaliśmy, krytykowaliśmy i prosiliśmy by Ruch Kukiza był tym z czego wyrósł – ruchem ludzi o twardych kręgosłupach, którzy nigdy nie klękają przed żadnymi kacykami i zawsze robią to, co służyć ma ich małym i wielkim ojczyznom.


Najpierw nie spodobało się to Panu Jaśnie Śniącemu Januszowi Sanockiemu, który jak Bóg i Car w jednym skreślił kandydatów, jakich przedstawiliśmy do sejmowych wyborów. To jeszcze mogliśmy przeboleć, wszak mogłeś mieć lepszych od nas kandydatów i im powierzyć trudną rolę walki o sejm.

Znalezione obrazy dla zapytania piotr opaczewski platforma obywatelska   

Piotr Opaczewski kandydujący w roku 2010 do Rady Miejskiej w Elblągu z list Platformy Obywatelskiej.

 

 

 

Ale gdy na listach, które ogłosiłeś pojawili się ludzie, którzy pluli w twarz solidarności z najuboższymi mieszkańcami naszego miasta bezlitośnie łupionymi przez żądnych blichtru i korzyści polityków Platformy Obywatelskiej, których wspierali jako ich partyjni koledzy, stałeś się sprzedawczykiem. Potem, gdy po zdecydowanym proteście środowisk patriotycznych Elbląga i Olsztyna usłuchałeś naszego apelu i wycofałeś z list wyborczych Grzegorza Paciulana, przez chwilę uwierzyliśmy, że jeszcze jest szansa byś był tym, kim widział cię Grzegorz Braun – zjednoczycielem ludzi niepokornych, którzy kolana łamią tylko przed ołtarzem, ale dla Polski i Polaków gotowi są stanąć przeciwko wszystkim partyjnym klikom i układom.

 

http://www.debata.olsztyn.pl/wiadomoci/olsztyn/4470-kukiz-dementuje-paciulan-nie-bedzie-jedynka-w-olsztynie-kafelek.html

Pół roku temu podczas naszej ostatniej rozmowy w Elblągu jeszcze na chwilę zabłysła mała iskierka nadziei, że coś z idei, które kiedyś wyznawaliśmy jeszcze w nas pozostało. Ale dziś stało się to, co było nieuniknione i czemu ty nie potrafiłeś zapobiec – Ruch Kukiza stał się już tylko zbieraniną przydupasów trzymających palec w d…e „Kacyka”, którym niestety się stałeś. Stawiając na czele listy wyborczej w Elblągu człowieka z Trąbek Wielkich naplułeś w twarz godności naszego miasta, ale i to można znieść o ile mandat, jaki taki człowiek z teczki dostał, wykonywał będzie z pożytkiem dla Miasta i Regionu. Okazało się jednak,  że naplułeś w twarz nie tylko Elblągowi – naplułeś na słowo „Solidarność” i na trud polskich górników, którzy blokowali tory kolejowe, po których importowano węgiel z Kaliningradu i postawiłeś w sejmie człowieka, który ten sam węgiel spławiał barkami.


 

Są jednak takie granice poza, którymi nie można mówić o głupocie czy służalczości bo po ich przekroczeniu pozostaje tylko słowo „zdrajca”. Stajesz się obiektem kultu jednostki. Pozwalasz na to, czy to tylko prowokacja jakichś zbyt oślizłych pochlebców? Chcesz być następcą Stalina? Chcesz założyć własny legion? Z kogo, drogi Pawle, skoro twoi niegdysiejsi najwierniejsi Wojownicy odeszli i dziś śmieją się z ciebie jako z durnia, który sprzedał za dwa świecące miedziaki idee, które mogły nas zjednoczyć, byśmy mogli faktycznie zmienić Polskę w kraj dla normalnych ludzi? My, drogi Pawle, nadal mamy nadzieję, że ten kraj zmienimy, może za lat 20 może za lat 30. Może twoje miejsce zajmie Grzegorz Braun, a może Wojciech Cejrowski. Może kiedyś wszyscy ci niepokorni staną w jednym szeregu, ale nie miej złudzeń – ty już w tym szeregu miejsca nie znajdziesz, boś swoją szansę zaprzepaścił na własne życzenie.

kukiz-degrengoladaŚmieszny idiotyczny graf, stworzony przez nie wiadomo kogo, jest dla ciebie ostatnim granicznym słupem, poza którym będziesz dla swoich „wojowniczek” wodzem na miarę Ojca Narodu.

 

 

Ale dla tych, którzy faktycznie stawiają na Wolność Równość i Solidarność pozostaniesz już na zawsze kacykiem na tyle głupim, by własnej zdrady nie dostrzec lub na tyle podłym, by ją uczynić znakiem swojej porażki.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *