Fundacja Batorego zbadała Karty Wyborcze z Elbląga.

Fundacja Batorego zbadała Karty Wyborcze z Elbląga.

Wybory samorządowe z roku 2014 zostały uznane za ważne. W ich wyniku władzę w Elblągu objął Witold Wróblewski i jego partyjni koledzy z Polskiego Stronnictwa Ludowego z blisko 30% poparciem stali się najsilniejszym ugrupowaniem w Sejmiku Województwa Warmińsko Mazurskiego. Po tych wyborach stanowisko Marszałka Województwa utracił Jacek Protas znany w Europie jako autor projektu "Zimnych Term " w Lidzbarku Warmińskim. Jego stanowisko objął Marek Brzezin który dobrze dba o interes swojego partyjnego kolegi sukcesywnie przekazując Elblągowi niemałe kwoty z zasobnej kasy Unii Europejskiej.

Okres prezydentury Jerzego Wilka był okresem w którym PO-przednie władze samorządowe sekowały Elbląg gdzie mogły i jak mogły. Doskonałym przykładem i jakby koronnym dowodem na to jak politycy Platformy Obywatelskiej deprecjonowali nasze miasto było pominięcie stanowisk Elbląga przez Premiera Donalda Tuska podczas obchodów 10-lecia wstąpienia Polski  do Unii Europejskiej. 

W polityce pewne rzeczy widać – innych trzeba się domyślać. Ale wydarzenia z Elbląskiego Bulwaru nie tylko pokazały,  ale wprost wykrzyczały to że Elbląg jest przez samorząd województwa "karany" za to że był nie-PO- korny i wybrał na urząd Prezydenta polityka Prawa i Sprawiedliwości.

Dziś trafiłem na nagranie konferencji jaka dotyczyła owych wyborów . Nagranie zajmuje ponad 100 minut i jest dostępnie w sieci .

Zapis Konferencji

Zespół badawczy wybrał sto obwodowych komisji wyborczych i przebadał zawartość depozytów wyborczych wśród których znalazła się i Obwodowa Komisja Wyborcza numer 2 w Elblągu.

Proces wyborczy dla wielu z nas wydaje się korowodem zbytecznych czynności wykonywanym przez ludzi szalonych zajmujących się rzeczami nie mającymi znaczenia praktycznego.

reop

Ale tak nie jest i warto o tym pamiętać. Zawsze i wszędzie.

Jako jedyny członek Miejskiej Komisji Wyborczej w Elblągu głosowałem przeciwko kartą wyborczym w formie zbroszurowanej i jak wynika z wniosków Fundacji Batorego miałem rację . Szkoda że pozostali uczestnicy owego szanownego gremium nie pochylili się nad moim uwagami być może dziś Elbląg wyglądałby nieco inaczej niż wygląda.

 Jarosław Kaczyński ma poważne wątpliwości co do kierunku rozwoju naszego miasta . Moim zdaniem odbudowywanie i wzmacnianie potencjału przemysłowego naszego miasta  następuje zbyt wolno , ale trwa i postępuje.

Moim zdaniem Elbląg jest zbyt mało dla inwestorów interesujący, a warunki zamieszkania zbyt spartańskie. Moim zdaniem zbyt mało zarabiamy i dlatego nie jesteśmy ciekawym rynkiem dla sprzedawców produktów i usług maści wszelakiej.

Ale to wszystko możemy zmienić – o ile nauczymy się dobrze wybierać. Ludzi i pomysły ponieważ nie wszyscy mądrzy ludzie podejmują słuszne decyzja co przykład kart wyborczych z roku 2014 pokazuje i nie zawsze ten kto jest przegłosowany i przegrywa nie ma racji.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *