Prawo Kornela

Sprawa Kornela Morawieckiego jest wyjątkowa ponieważ pokazuje jak bezsensownym krajem jest Polska. Oskarżenia jakie padają wobec Pana Morawieckiego powinny tak naprawdę paść wobec każdego kto nie  poszedł do Referendum Ogólnokrajowego i nie oddał głosu za Ordynacją Jednomandatową,  ale dotyczą nade wszystko Pawła Kukiza który swoim postępowaniem daje dowód że dziś pluje na poglądy jakie prezentował przed rokiem .

 Postępowanie Pawła Kukiza pozwala dziś każdemu napluć w twarz liderowi Ruchu Kukiz 15 i nazwać go polityczną świnią która dorwała się do koryta i kacykiem zarządzającym swoimi wasalami z pozycji wodza. Wszystko co mówił Paweł Kukiz przez lata okazało się kłamstwem ponieważ dziś każdy może naocznie zobaczyć to co pisałem od dawna – że Ruch Kukiza zaprzecza swoim działaniem ideą jakie miał wprowadzać do polityki, a głównym postulatem całej akcji JOW-owskiej było nic innego jak uniezależnienie woli posłów od woli ich “kacyków “.

 

 

 

 

Dziś widać że Posłowie Kukiz 15 to w istocie ” barany”  prowadzone na postronku którego koniec dzierży w ręku ów “antysystemowiec”  z Bożej niełaski . Ale z tego stada karnie biegnącego za wodzem wyłamało się kilku posłów z kręgosłupem uznanych natychmiast za konfidentów Prawa i Sprawiedliwości.

Co sprawiło że Jerzy Jachnik nie opuścił klubu Kukiz 15 nie wiem . Co sprawiło że Janusz Sanocki do klubu nie wszedł też nie wiem . Ale wiem że po tym co zrobił Paweł Kukiz wszyscy uczciwi ludzie powinni klub Kukiz opuścić albo wykluczyć z niego Pawła Kukiza – za zdradę idei wolności poselskiej która na ich sztandarze powiewała.

Ludzi zdradza człowiek podły – setki Wojowników mają do Pawła Kukiza żal o to że nie potrafił stworzyć jasnych zasad typowania kandydatów i układania list. Ale ten błąd można by było jeszcze wybaczyć gdyby Paweł Kukiz i twórcy owego kapturowego gremium uderzyli się w piersi i przeprosili za swoją arogancję, butę i pychę .

 


Ale dziś widać wyraźnie że tak się nie stanie – “Barany Kukiza” będą beczeć że ich Wódz jest najlepszy na świecie i z wolna staną się “świniami” uważającymi się za zwierzęta równiejsze wśród równych. Będzie tak dopóki tacy ludzie jak Kornel Morawicki, Piotr Rybak, Marek Ciesielczyk czy Grzegorz Braun nie zjednoczą się i nie stworzą czegoś czym Ruch Kukiza miął być – ruchem ulicznych wojowników z desantem w sejmowych ławach. I będą rozbić wszystko by do takiej koalicji nie doszło bo to byłby koniec ich systemu.


Ciekawa jest natomiast strona prawna głosowania na dwie ręce i o tym warto wspomnieć . Pani Marszałek Małgorzata  Kidawa- Błońska  wspomniała o sprawach i wyrokach jakie zapadły w podobnych sprawach . Wystąpiła też w tej sprawie do Marszałka Marka Kuchcińskiego.

 

Małgorzata Kidawa-Błońska / Mateusz Jagielski /East News“Małgorzata Kidawa-Błońska i Barbara Dolniak wyliczają Markowi Kuchcińskiemu konkretne uchybienia i sugerują, że czwartkowe głosowanie przebiegło niezgodnie z Regulaminem Sejmu. “Na podstawie jakiego przepisu ogłosił Pan Marszałek przerwę, przed podaniem ostatecznego wyniku głosowania? W związku z błędem proceduralnym istnieje uzasadnione przypuszczenie, iż głosowanie to przebiegło niezgodnie z Regulaminem Sejmu”   Cytowany tekst

 


Zadziwiająca jest polityczna amnezja wszystkich zgoła polityków którzy zapomnieli że ich wyboru dokonano na podstawie Kodeksu Wyborczego który wszedł w życie w roku 2015 i wprowadził do polskiej procedury wyborczej głosowanie przez pełnomocnika i głosowanie korespondencyjne.

Jaka jest Powaga Posła czy Senatora jeśli miałby on korzystać z praw mniej licznych niż te jakie ma Wyborca ?

 

 

 


EPT rozmowa z Premierem q - KopiaAle jest o druga strona medalu a jest nią niepełnosprawność  . Rano w jednej z licznych dyskusji wkleiłem fotografię z pierwszego spotkanie jaki miałem przyjemność odbyć z Panem Premierem Donaldem Tuskiem. W trakcie owego spotkania obaj byliśmy niepełnosprawni – ja poruszałem się o kulach on zaś miał wspieraną butem ortopedycznym nadwyrężoną  nogę .

 


Czy osobę niepełnosprawną można pozbawić prawa głosu ? A jak ma głosować poseł który dozna paraliżu całego ciała i jedynym sprawnym organem pozostanie jego mózg i usta ? Czy taki fizyczny paraliż ma pozbawić go prawa wykonywania mandatu poselskiego ?

 

Są na świecie ludzie o ułomnym ciele i genialnym umyśle . Są i tacy których spotkają wylewy krwi do mózgu lub przerwania  rdzenia kręgowego w obrębie szyi. Są i ludzie z cechami autyzmu, a są i tacy którym zdarza się nietrzymanie moczu . Są też chorzy na cukrzycę z napadami głodu niemożliwego do opanowania. Życie.

Czy wszystkich takich posłów można pozbawić prawa głosu ponieważ właśnie w czasie głosowania muszą opuścić salę sejmu ?

 

 

 

Sprawa Kornela Morawieckiego jest zatem dowodem jak Sejm jest ” głupi” i bezmyślny nie przewidując tylu możliwych zdarzeń i zakładając że wszyscy posłowie są piękni i młodzi oraz rozumni.

 

Polski Sejm jest jak widać na tyle bezmyślny że własnej pracy zorganizować nie potrafi, czy można się zatem dziwić że “Barany z Wiejskiej ” nie potrafią ułożyć sprawa Polski ?

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *