Pi…ol się Kukiz.

Pi…ol się Kukiz.

“My ze zdradzonych miast, my z porzuconych wsi”-  coraz głośniej mówią byli ulicznicy w Ruchu Kukiz’15.

Kłamstwa Kukiza są coraz wyraźniejsze i budzą coraz większą odrazę wśród tych, na plecach których Paweł Kukiz został wyniesiony na wyżyny polskiej polityki w wyniku działania zorganizowanej grupy przestępczej we własnym ruchu.

Ruch Kukiza to być może najbardziej zdegenerowany ruch społeczny jaki mamy w Polsce i zarzuty wobec KOD-u dotyczące jego finansowania przez zachodnich bankierów są wręcz śmieszne wobec tego, co Paweł Kukiz skrzętnie ukrywa i co dzięki politycznemu układowi w mediach było starannie ukrywane i tuszowane.

Czy współpraca Pawła Kukiza z Ryszardem Petru oznacza koniec cichej koalicji z PIS-em i czy oznacza, że Prokurator Generalny podejmie decyzję o wszczęciu śledztw dotyczących przestępstw wyborczych w Komitecie Wyborczym Ruchu Kukiz’15 ?

 


Art. 270. § 1. Kto, w celu użycia za autentyczny, podrabia lub przerabia dokument lub takiego dokumentu jako autentycznego używa, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

§ 2. Tej samej karze podlega, kto wypełnia blankiet, opatrzony cudzym podpisem, niezgodnie z wolą podpisanego i na jego szkodę albo takiego dokumentu używa.

 

 


Czy Kornel Morawiecki popełnił przestępstwo upoważniając Małgorzatę Zwiercan do użycia jego panelu do głosowania podczas jego nieobecności? Zdaniem pani  Małgorzaty Kidawy-Błońskiej tak jest – Pani marszałekarszałek przywołała orzeczenia sądowe w precedensowych sprawach. Można zatem przyjąć, że do przestępstwa doszło ale czy jest to przestępstwo, skoro głosowanie odbyło się zgodnie z wolą posiadacza prawa głosu? Dlaczego Sejm nie zmienił swojego regulaminu i nie wprowadził na przykład głosowania korespondencyjnego czy głosowania przez pełnomocnika, trudno dociec. Pewne jest zaś to, że obecna sytuacja pokazuje już dość jasno zakłamanie Pawła Kukiza, którego polityczny szyld zmienił się w polityczną szmatę. Najgorsze jest jednak to, że nie tylko o kłamstwa samego Kukiza rzecz idzie i nie tylko jemu warto w twarz napluć za zdradę, której się dopuścił, bo Ruch Kukiza nie tylko zdradził własne przesłanie i własnych działaczy, ale zdradził polską Rację Stanu.


Każdy Poseł Ruchu Kukiza powinien złożyć mandat, ponieważ uzyskał go w wyniku przestępstwa i dziś widać bardzo wyraźnie, że przestępstwo nie popłaca – również to wyborcze. Na czym przestępstwo polega i kto się go dopuścił?  Otóż każdy, kto na listy z głosami poparcia dla ruchu Kukiz’15 wpisał choć jedno nazwisko kandydata, którego nie poparł każdy z podpisanych na tych listach wyborców.

Tak wygląda lista, na której można było zbierać podpisy poparcia niezbędne do rejestracji listy wyborczej do sejmu w wyborach z dnia 25-10-2015 r.

Jak widać, nie ma na niej listy kandydatów i to jest oczywiste niedociągnięcie Kodeksu Wyborczego, który każe nazwiska kandydatów umieścić na przykład na listach poparcia kandydatów do samorządu lokalnego.

Na czym zatem polega przestępstwo, które legło u podstaw sukcesu wyborczego ruchu Kukiz’15?

A no na tym, że najpierw zebrano głosy poparcia, a dopiero potem ustalono listę i kolejność kandydatów, którzy następnie weszli do Sejmu.

Każdy kto wpisał na taką listę nazwisko, którego kandydatury nie poparł choć jeden z wyborców tam podpisanych i złożył je w siedzibie PKW jest przestępcą i powinien ponieść karę,  nade wszystko zaś, karę taką powinien ponieść Paweł Kukiz, który ten przestępczy proceder zorganizował i który czerpie z niego polityczne profity.

Paciulan żądanie zmianyJedyną skuteczną akcją dotyczącą ustalenia składu list wyborczych była akcja dotycząca Grzegorza Paciulana – działacze Grupy Referendalnej “Wolny Elbląg”, która w roku 2013 doprowadziła do skutecznego referendum, które pozbawiło stanowisk lokalnych polityków Platformy Obywatelskiej, wraz działaczami z Olsztyna zaprotestowali wobec obecności na listach Grzegorza Paciulana, który miał być koordynatorem regionalnym i liderem listy pomimo, że do objęcia tej godności był członkiem…Platformy Obywatelskiej.

 

 

 


Niestety, oddolność która miała być znakiem Kukiz’;15 na tym się skończyła, a działacze “Wolnego Elbląga”, wśród których był Przewodniczący Miejskiej Komisji Referendalnej w Elblągu Lech Kraśniański,  zdecydowali, że nie będą łamać prawa i zbierać podpisów poparcia pod listami Kuki’ 15 przed ustaleniem listy kandydatów.

 

W efekcie tej decyzji Komitet Wyborczy Kukiz’15  w Elblągu nie złożył Komisarzowi Wyborczemu wymaganych list z poparciem dla lokalnej listy kandydatów, a obecny poseł z Okręgu 34 Andrzej Kobylarz dosłownie “wśliznął” się do ław sejmowych na plecach swoich “kolegów”.

Obecnie poseł Andrzej Kobylarz, zawodowy poseł z wykształceniem zawodowym,  stał się posłusznym “żołnierzem”  kacyka Kukiza i intensywnie walczy o zwiększenie zdolności przewozowych portu w Elblągu, gdzie importuje się węgiel z Obwodu Kaliningradzkiego na potrzeby spółki “Weko”, która sprzedaje ten węgiel w regionie zabierając pracę polskim górnikom.

Poseł był do niedawna jej prezesem, a dziś godność tę pełni jego syn. Udziałowcem spółki jest też pewien Rosjanin i być może właśnie dzięki temu, odwołany w referendum z 14 kwietnia 2013 r  Prezydent Elbląga Grzegorz Nowaczyk /PO/ wolał nie  kupować Stoczni Rzecznej w Elblągu,  a za kwotę nieml trzykrotnie wyższą kupił stojące  do dziś tereny po byłej jednostce wojskowej na ulicy Lotniczej.

Stocznię kupiła oczywiście spółka “Weko”, prezesem której był obecny poseł ruchu Kukiz’15, na terenie której gościł Jarosław Kaczyński. Jak pan prezes przyjmie obecne głosowania swego niedawnego gospodarza –  trudno powiedzieć.  Czy to nowe Idy Kwietniowe – czas pokaże.

 

Wolny Elbląg zachował twarz, a Paweł Kukiz został kacykiem. Ale jego sekta z wolna się rozpada, bo coraz więcej osób widzi, że kłamstwo nie popłaca – no może na krótko.

“Wolny Elbląg ” powiedział ” Pi…ol się Kukiz”, bo są rzeczy ważniejsze od stołeczków i poselskich dietek ale o tym Kukiz i jego “pinczerki” dawno zapomnieli. Miejmy nadzieję, że Kornel Morawiecki  dając lekcję zdecydowania  swoją rezygnacją pokaże, że okres rozliczeń Pawła Kukiza z tego co zrobił i z tego czego nie zrobił, nadchodzi.   Rachunek za kłamstwa trzeba płacić – pora na jego wystawienie tym posłom, którzy posłusznie idą za kacykiem wbrew polskiej Racji Stanu.

 

Do publikacji użyto różnych fotografii z serwisów lokalnych i krajowych, nie zawsze dość dokładnie oznaczonych. Autorów zdjęć bardzo prosimy o kontakt w celu podania swoich pełnych danych autorów zdjęć opublikowanych jako ilustracje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *