Łukasz Tchórzofretka Korwin

Łukasz Tchórzofretka Korwin

DSC05116Partia “Korwin” nie cieszy się wielkim poparciem – cóż znaczy jeden procent wobec stu można zapytać i będzie to pytanie szalenie sensowne. Jednak Janusz Korwin Mikke ma swoich zagorzałych zwolenników i bardzo dobrze ponieważ i tak mała partyjka ma swoje znaczenie w polityce. Sam miałem przyjemność wspierać owo ugrupowanie w wyborach do Parlamentu Europejskiego uznając za Grzegorzem Braunem że żyjemy bardziej w eurokochłchozie niż unii .

 

I to jest powód dla którego śmiałe wypowiedzi Janusza Korwina Mikke powinny w Parlamencie Europejskim brzmieć , choć nie zawsze jego styl można uznać za wykwintny.


 

Na szczęście, dziś w Parlamencie Europejskim brzmi inny głos z Polski – bardzo kobiecy wyważony i pewny siebie głos Premier Beaty Szydło , ale fakt ten nie oznacza że znika w nim miejsce dla Janusza Korwnia Mikke ponieważ  Panu Januszowi  zależy na zmianie formuły unii równie silnie jak Beacie Szydło czy Grzegorzowi Braunowi. Zdecydowanie jest też najbardziej owej myśli soczystym wyrazicielem.

 


 

(fot. Anna Dembińska)

“Chińczycy by to zrobili w trzy dni, a u nas przez biurokrację trwa to latami – stwierdził Janusz Korwin-Mikke. ”   odnosząc się do projektu przekopania mierzei wiślanej nazywanym w Elblągu “Wilczą Fosą” z uwagi na nazwisko Prezydenta Elbląga Jerzego Wilka który projekt ten przypomniał i z uporem maniaka wprowadza go w życie.

Portel relacja prasowa

Na doskonałej fotografii Pani Anny Ziembińskiej ( gratulację do oka i techniki )  widać lidera partii Korwin wraz z byłym już członkiem tej partii Adrianem Megerem którego w odejście z Partii wywindowało na rolę szefa regionu ów ” wzór cnót rycerskich ” jakim się dziś Pan Łukasz okazał.


 

Co bije z zacytowanej wypowiedzi Pana Janusza ? Zdecydowanie.  W czasach mojej młodości wydano małą kieszonkową książeczkę z serii nazwanej Szczęśliwa Siódemka . Wydawnictwa tego już pewnie nie znajdziemy na półkach bibliotek a i wydania kieszonkowe znikają z półek bo kieszenie młodych ludzi całkowicie zapełniają smartfony i tablety – na książki miejsca już tam nie ma . Jedno z wydań nosiło tytuł Siedmiu Filozofów i stanowiło swojego rodzaju wykaz poglądów owej siódemki nie zawsze szczęśliwej, w naszym rozumieniu słowa szczęście.

Jednym z owych wymienionych tam szczęściarzy był Diogenes – symbol skromności.

I jak Diogenes jest symbolem skromności, tak Janusz Korwin Mikke jest symbolem zdecydowania.

 

 

 

 


 

W trakcie  jednego ze spotkań w Elblągu Janusz Korwin Mikke przyznał że w młodości trenował karate – niestety nie udało mi się uzyskać ani informacji jaki okres jego życia to była owa młodość,  ani jaki nosił kolor pasa w owym okresie, ani nawet jaki styl szlachetnej sztuki walki zgłębiał.

 

 

 

Bez względu jednak na obie te informacje jasne jest skąd zdecydowanie Pana Janusza które okazał choćby policzkując Michała Boniego.


 

Wpis

Łukasz Nosarzewski zaproszenia do uczciwej walki na gołe pięści nie przyjął,  pomimo że dość wyraźnie zaznaczyłem że z uwagi na jego dość kobiece rysy, mogę w tym sporze użyć ochraniaczy by za bardzo go nie uszkodzić . Widać jednak że dla niektórych kształt nosa jest ważniejszy od twarzy.

Dyskusja jaka pod wpisem rozgorzała pokazała nie tylko jakim tchórzem jest sam  Łukasz  ale i to jak zakłamani są niektórzy aktywiści Partii Korwin gotowi pochwalać policzek wymierzony Michałowi Boniemu a oburzający się gdy do walki na pięści wezwany został ich “kolega” .

W Polsce boksują kobiety – w rękawicach i kaskach ale boksują. Czego zatem boi się ktoś kto do niedawna stał na czele Partii Korwin w regionie ?

 


 

 

 

Kilka tygodni temu Łukasz Nosarzewski wręczył Komendantowi Straży Miejskiej w Elblągu tchórzofretkę . Pan Korzeniowski nie bardzo widział potrzebę debatowania z Panem Nosarzewskim nad przyszłością Straży Miejskiej w Elblągu. Pan Komendant zdaniem Pana Nosarzewskiego okazał się tchórzem.

 

 fot. Bartłomiej Ryś portal Elblagnet.

Czy Partia Korwin w Elblągu ma promować tchórzy i asekurantów – warto o to zapytać Pana Kalbarczyka który bałagan jaki powstał po “przewrocie pałacowym” z roku 2015 powinien uporządkować .


Na koniec dodajemy że Pan Łukasz Nosarzewski wykreślił mnie z grona znajomych,  zapewne z obawy bym jego tchórzostwa dalej nie pokazywał. Dziecinne przeświadczenie że to czego nie widzimy nie istnieje jest jak widać nie tylko domeną chłopczyków w krótkich spodenkach z smartfonami zamiast procy, ale i ludzi którzy do niedawna uważali się za polityków.

 

Przysłowia mądrością narodu – warto jedno z nich przytoczyć . Tylko jedna uwaga jakby w temacie – żeby “jaja” golić trzeba je mieć .  Jak widać nie każdy je ma .

 

 

 

 

 

 

 

 

Warto się też zastanowić czy owo zdarzenie nie doprowadzi do tego że za kilka lat ktoś powie o Januszu Korwinie Mikke że jest liderem partii “tchórzofretkowej”.

 

Ciekawe czy Pan Janusz potraktuje go wtedy jak potraktował Pana Boniego ?

1 komentarz


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *