12 euro “Moralesa”

12 euro “Moralesa”

zdjęcie profilowe użytkownika Krzysztof Adamek

Krzysztof Adamek pochodzi z Krakowa i jest kibicem Cracovi. Ale na jej mecze nie chodzi za często ponieważ jak wielu polaków emigrował za chlebem. Ale nie emigrował na stałe – nie porzucił Polski na stałe , jest w zawieszeniu pomiędzy swoimi krakowskimi korzeniami a miejscami gdzie pracuje na kontraktach by zarobić na chleb, który od czasu do czasu może kupić w Polsce.

 


Ale Morales ma jeszcze jedną cechę – jest nie tylko kibicem jest też Wojownikiem z krwi i kości i nie odpuszcza na krok.

Elblążanie na zjeździe w Lubinie w sprawie referendum o JOW

Moralesa poznałem w Lubinie – był jedną z tych osób które zwracały na siebie uwagę bo z marszu można było poczuć bijącą od niego charyzmę . Spotkania na takich imprezach są zawsze krótkie ale od czego mamy profile społecznościowe ?  Od dwóch lat śledzę opinie Moralesa mniej lub bardziej dokładnie, ale wczoraj opublikował on dwudziestominutową  rozmowę której warto posłuchać .

Rozmowa pokazuje jak na Polskę patrzy ktoś kto jest w zawieszeniu pomiędzy polską biedą i zachodnim stylem życia. Jest tam sporo szalenie celnych uwag na temat pracy płacy i związkowej solidarności – są to czasami słowa gorzkie, ale jakże mądre.

Jest i o 12 chlebach, i o płacach w sieciach handlowych, i o tym czego związki zawodowe nie robią .

 

 

Oddajemy głos Moralesowi życząc mu udanych połowów w fiordach i jak najwięcej zwycięstw Cracovi

Morales rozmawia z OPZZtem…Video

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *