Pro PiSowskie sprostowanie

Pro PiSowskie sprostowanie

obama pitaś

Sensacyjne skutki rozmowy Obamy z Dudą.

 

Tekst, jaki opublikowaliśmy 1 kwietnia, był oczywiście priamaaprylisomym żartem – jednak o dziwo wiele osób potraktowało go nad wyraz poważnie pomimo, że został opublikowany w godzinach popołudniowych.


 

Jak podaje dzisiaj agencja AFT Zbigniewa Ziobro na stanowisku Ministra Sprawiedliwości ma zastąpić Dariusz Pitaś, pełniący dotychczas funkcję Dyrektora Biura Klubu Parlamentarnego Kukiz’15 i wiceprezesa stowarzyszenia Wojownicy 15. 

 Agencja  AFT istnieje ale    ATF, wł. Bureau of Alcohol, Tobacco, Firearms and Explosives (Biuro ds. Alkoholu, Tytoniu, Broni Palnej oraz Materiałów Wybuchowych) – agencja federalna Stanów Zjednoczonych, badająca przestępstwa, regulująca oraz działająca zapobiegawczo w tematach zawartych w jej nazwie.

Jak podaje Marek Ciesielczyk ze stowarzyszenia „Oburzeni”, podczas spotkania Prezydenta Stanów Zjednoczonych Ameryki Baracka Obamy z Prezydentem Rzeczypospolitej Polski   Andrzejem Dudą doszło do porozumienia w sprawie rozwiązania problemu Trybunału Konstytucyjnego.

Rozmowa obu prezydentów miała jednak miejsce i zgodnie z oficjalnym oświadczeniem przedstawicieli Kancelarii jej tematem był również Trybunał Konstytucyjny i zamieszanie, jakie wokół niego powstało.

Newsweek o spotkaniu obu Prezydentów

 


 

“Jak wynika z kolejnej, ujawnionej przez członków Polskiej Armii Cybernetycznej korespondencji dyplomatycznej, Prezydenci ustalili bardzo drastyczną formę rozwiązania problemu nurtującego polskie środowiska prawnicze – jest nim rezygnacja obecnego Ministra Sprawiedliwości i Prokuratora Generalnego  Zbigniewa Ziobry z zajmowanego stanowiska i powierzenie mu funkcji Pierwszego Prezesa Trybunału Stanu, który ma przejąć nadzór nad procesem legislacyjnym, przejmując w tym zakresie zadania jakie dotąd w tym zakresie wypełniał Trybunał Konstytucyjny.”

Ta część informacji jest typową “dziennikarską kaczuszką” ponieważ jak dotąd Polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych nie pało ofiarą skutecznego ataku hakerów, a może dokładniej – o takim ataku nic jak dotąd nie świadczy. Natomiast istnieje Polska Armia Cybernetyczna, a najgłośniejszym jej lokalanym sukcesem było przejście strony Jacka Karnowskiego Prezydenta Sopotu.

Nasze Miasto Gdańsk o ataku hakerów


Natomiast trudno ocenić w jakim kierunku pójdą zmiany, jakie mogą nastąpić  w zakresie funkcjonowania  Trybunału Konstytucyjnego. Ten temat zaczyna już Polaków nużyć i napięcie społeczne  wokół tej sprawy spada. Akcje Komitetu Obrony Demokracji stają się coraz mniej liczne, a protesty uliczne cichną. Akcja, jaką planuje Prawo i Sprawiedliwość na 10 kwietnia może definitywnie przytłoczyć przesłanie KOD-u, które chyba już dziś jest poparciem medialnym  niektórych mediów.

 

 

“Co ciekawe, do tak stosunkowo bardzo małej akcji politycznej (na tle innych wydarzeń w Elblągu) przyjechała telewizja TVN24. Czyżby zarzut o tym, że KOD jest sztucznie „pompowaną” formacją miał rzeczywiście rację bytu?” pisze Redaktor Bartłomiej Ryś z portalu “Elblągnet” relacjonując rowerową  akcję KOD  w Elblągu .

Relacja z akcji rowerowej

 


Zmiana, którą planuje Prawo i Sprawiedliwość wymaga zmian Konstytucji, stąd konieczne stało się poszukiwanie większości konstytucyjnej. Dla jej  zapewnia  Jarosław Kaczyński zawarł z Pawłem Kukizem porozumienie, na mocy którego nowym  Ministrem Sprawiedliwości i Prokuratorem Generalnym ma być pan  Dariusz Pitaś, pełniący dotychczas funkcję Dyrektora Biura Klubu Parlamentarnego Kukiz’15 i wiceprezesa stowarzyszenia Wojownicy 15. 

Informacja, że Jarosław Kaczyński zawarł z Paweł Kukizem jest “dziennikarską kaczuszką” ponieważ rozmowy takie toczą się w zasadzie ciągle i nie jest dla nikogo tajemnicą, że rozpoczęły się w zasadzie od momentu gdy Paweł Kukiz uzyskał rewelacyjny wynik w  wyborach prezydenckich. Stan tych negocjacji jest dynamiczny i jest pewne, że będą one trwać jeszcze bardzo długo. Kulisy wyniku wyborczego Pawła Kukiza i to, jak potraktował swoich zwolenników pokazuje doskonale nagranie umieszczone w sieci przez jednego w Wojowników –  Andrzeja Kanię

Andrzej Kania jest dziś życiowym rozbitkiem. Stracił nie tylko pracę i  rodzinę – stracił nadzieję i tej zbrodni  Pawłowi Kukizowi wybaczyć nie można. Na ile w owej masowej zbrodni na własnych zwolennikach brał udział Paweł Kukiz, trudno powiedzieć. Pewne jest natomiast to, że kłamstwa Pawła Kukiza powodują tworzenie się grupy ludzi zdeterminowanych do pokazania jakie mechanizmy partiokracji wprowadzili panowie Kukiz, Sanocki i Pitaś do ruchu, który miał z ową patologią walczyć.

 


 

Jak udało się ustalić, bezpośrednim inicjatorem  tego porozumienia jest  Andrzej Kobylarz, który po nieudanym starcie do Rady Gminy Trąbek Wielkich  / Pomorskie/  dzięki poparciu Dariusza Pitasia został liderem listy Kukiz’15  w Elblągu i dostał się do sejmu.

  http://fakty.elblag.pl/tag/weko/

Cena „Solidarności „Nie ma dowodów na bezpośrednie działanie Dariusza Pitasia w sprawie wprowadzenia Andrzeja Kobylarza na listy ruchu Kukiz’15. Z ustaleń, jakie poczyniliśmy, wynika jednak, że nie optował za tą kandydaturą ani Janusz Sanocki ani Dominik Kolorz jakby zaskoczony tym, kim jest pan poseł.

 

Cena “Solidarności”

 

 

Trudno przyjąć, by szef solidarności górniczej promował szefa firmy importującej węgiel z Obwodu Kaliningradzkiego, faktem jest jednak, że pan Kolorz niczego w sprawie nie zrobił.

 Również osobiste deklaracje Pawła Kukiza z konferencji prasowej w Lubinie przeczą temu by osobiście popierał on osobę z wykształceniem zawodowym, nie związaną z regionem i nie posiadającą żadnego wkładu w akcję referendalną dotyczącą JOW-ów.

Reasumując – z wielką dozą prawdopodobieństwa, graniczącą z pewnością można przyjąć, że “promotorem” posła Andrzeja Kobielarza w Ruchu Kukiz’15 był nie kto inny, jak Dariusz Pitaś, którego osobę i ” kartę karną” omówimy na końcu artykułu.

 


 

Elbląg w www.portEl.pl, Poseł Kobylarz: musi powstać harmonogram przekopuObecnie Pan Poseł  bardzo intensywnie pracuje na rzecz zwiększenia zdolności przeładunkowych portu w Elblągu, który przyjmuje coraz większe ilości węgla z Obwodu Kaliningradzkiego, sprzedawanego następnie   przez Spółkę „Weko”, którą pan poseł Andrzej Kobylarz do niedawna kierował.

 

  http://www.portel.pl/artykul.php3?i=87834

 Te informację są w całości prawdziwe.  Urząd Celny w Elblągu podał wielkość importu morskiego węgla z Kaliningradu do Polski, podając ten tonaż na 67 000 ton. Jest to tonaż, jaki przewieść by musiał ponad 40 kilometrowy sznur TIR-ów. Urząd Celny nie podał jednak listy firm importujących ten surowiec, zasłaniając się tajemnicą handlową. Faktem jest też, że w obecnej strategii budowy kanału żeglugowego przewidziano kwotę około 300 000 000 zł na pogłębienie toru wodnego na trasie toru wodnego z miejsca lokowania kanału żeglugowego do portu w Elblągu, a pomimo tej wiedzy politycy Platformy Obywatelskiej wraz z panem Andrzejem Kobielarzem głośno krytykowali decyzję PIS blokującą zapisane w Kontrakcie Wojewódzkim środki na pogłębienie obecnych torów wodnych na trasie Elbląg-Kaliningrad. Sama zaś Spółka “Weko” posiada kilka składów węgla na terenie województwa pomorskiego i warmińsko-mazurskiego.


 

STANUNowa odsłona Trybunału Stanu ma stanowić nową strukturę, dbającą zarówno o czytelność procesu legislacyjnego jak i sprawować nadzór dyscyplinarny nad funkcjonariuszami Prokuratury i Sądownictwa. Trybunał, w wypadku naruszeń prawa,  pociągnie łamiących prawo sędziów i prokuratorów nie jak dotąd,  do odpowiedzialności korporacyjnej, ale Konstytucyjnej przed pionem karnym Trybunału Stanu.

Czy owa wizja jest kaczką dziennikarską czy wizją sensownego rozwiązania problemów polskiego wymiaru sprawiedliwości, trzeba się zastanowić. Problem bezkarności sędziów i prokuratorów istnieje – nikt rozsądny chyba nie zechce z tą tezą polemizować. W roku 2010 w Elblągu został sformułowany List Otwarty w sprawie wymiaru sprawiedliwości dostępny pod linkiem  Sędziowie Ponad Prawem

List ten został wręczony odwołanemu w Referendum z 14 kwietnia 2013 r Prezydentowi Elbląga Grzegorzowi Nowaczykowi, a za jego pośrednictwem trafił do Prokuratora Generalnego i Ministra Sprawiedliwości.

List ten sygnowali swoimi podpisami między innymi:

Poseł na Sejm Leonard Krasulski Pis

 

 

 

 

Sławomir SadowskiWicewojewoda Warmińsko-Mazurski  Sławomir Sadowski Pis

 

 

 

 

 

 

 


 

Po skutecznym odwołaniu władz Elbląga w ramach kampanii wspierającej kandydatkę na stanowisko Prezydenta Elbląga, do Elbląga przyjechał premier Donald Tusk. 

https://youtu.be/GXOgHCH7vB0?t=771

List ten został wręczony panu premierowi jednak ten, pomimo wnikliwej lektury, widocznych działań nie podjął. Potrzeba ustanowienia realnej kontroli nad sędziami i prokuratorami istnieje zatem nadal i zadanie to stoi przez Ministrem Sprawiedliwości. 


 

Jak podała Rzecznik Sądu Okręgowego w Elblągu:
Sędzia Wojciech Furman  prowadzący dotąd precedensowy proces w sprawie dopalaczy został  oddelegowany do pracy w Ministerstwie Sprawiedliwości.

https://www.portel.pl/artykul.php3?i=88894

 

 

Zmiany, jakie nastąpią w polskim wymiarze sprawiedliwości  i kontroli konstytucyjności ustaw wydają się być rewolucyjne. Młode kadry sędziów średniego pokolenia, wolne od konotacji z komunistycznymi służbami bezpieczeństwa zaczynają powoli decydować nie tylko o zmianie linii orzecznictwa, ale o kształcie polskiego prawa.

Informację są w pełni rzetelne – Sędzia Sądu Rejonowego Wojciech Furman został delegowany, co przerwało precedensowy na skalę Polski  proces w sprawie dopalaczy.

Atrapa, Pokładzie, Twarz, Technologia, ZdaniemW Elblągu opinia o panu Furmanie jest generalnie pozytywna, wsławił się on jednak co najmniej dwoma kuriozalnymi rozstrzygnięciami. W pierwszym z nich uznał za wartościowy materiał dowodowy zeznania pracownika jednej z firm leasingowych, który miał dokonać oględzin i wyceny  sprzętu komputerowego.

W trakcie rozprawy okazało się, że ów specjalista miał wykształcenie zawodowe w zupełnie innym zawodzie, a wiedzę informatyczną niezbędną do pracy jako informatyk czerpał z…  gazet.

Panu sędziemu owa, jakże głęboka, wiedza pozwoliła uczynić z zeznań gazetowego informatyka podstawę skazania.

 

 W drugiej sprawie “mandatowej” pan sędzia uznał, że fakt, iż pojazd stoi na ulicy, na której nie obowiązuje zakaz postoju, nie stoi na przeszkodzie ukaraniu kierowcy karą mandatu ponieważ… podstawą nałożenia mandatu był przestawiony pod kątem 90 stopni znak drogowy.

 Zaiste wielka jest rozwaga pana Wojciecha Furmana, ale miejmy nadzieję, że nie przestawi on pana Ministra Sprawiedliwości o kąt prosty….. 

 


 

Za kilka miesięcy może powstać w Polsce  sąd nie obciążony grzechem myślenia poskomunistycznego i to dobra wiadomość nie tylko dla pana Marka Ciesielczyka, słynącego od lat z tropienia bardziej lub mniej tajnych współpracowników polskiej Bezpieki….

 

 

 

 

 


 

kurski

Dekomunizacja sądownictwa to nie tylko postulat społeczny, ale element sprawiedliwości społecznej.

W Sądzie Okręgowym w Elblągu orzeka do dziś co najmniej trzech sędziów, którzy złożyli ślubowanie na wierność konstytucji pisanej dłonią Stalina i jego polskich popleczników.

O sprawie dekomunizacji podniesionej przy okazji wizyty w Elblągu Jacka Kurskiego pisaliśmy tutaj : Żołnierze Wyklęci przez Kurskiego

 


 

Zaś sam Dariusz Pitaś ma spore doświadczenie z polskim wymiarem sprawiedliwości, co wróży szybkie zmiany i w tej mocno patologicznej strukturze.

Dariusz Pitaś - wczoraj kryminalista, dziś Wachowski Kukiza…

Jak wynika z pisma SR w Brzesku, skazania Dariusza Pitasia uległy zatarciu. Zatem, podobnie jak Wojciech Penkalski – wątpliwej sławy poseł “Ruchu Palikota ” z Braniewa, posiada on prawo bycia wybieranym, ale podobnie jak Wojciecha Penkalskiego, można go nazywać kryminalistą bez obrazy jego dóbr osobistych, co potwierdził Sąd Okręgowy w Elblągu   Kryminalista w Sądzie

I tu koło się zamyka, ponieważ  obecny poseł Ruchu Kukiz’15 Andrzej Kobylarz, bezpośrednio po swojej nominacji na lidera listy w okręgu 34, udał się po poparcie nie do kogo innego, jak właśnie do naszego “kryminalisty” Wojciecha Penkalskiego.

Nowy poseł Andrzej Kobylarz (KUKIZ’15) do braniewian: „Gwarantuję być z Wami”. Poparcie Wojciecha Penkalskiego pomogło w wygranej

Podsumowanie :

Wygląda więc na to, że w polskim sejmie nie tylko zasiadali i  zasiadają “kryminaliści” ale i że owi, dość specyficznej prowiniencji, ludzie układali listy wyborcze ruchu Kukiz’15 całkowicie marginalizując takich ludzi jak gdański wojownik Andrzej Kania i postawili w bardzo złym świetle nie tylko Pawła Kukiza, który sam z siebie zrobił politycznego oszusta, ale i takich ludzi jak Dominik Kolorz czy Kornel Morawiecki.

Czy ktoś, kto był skazany może zostać Ministrem Sprawiedliwości?

Wydaje mi się, że Jarosław Kaczyński prędzej sam się złoży w grobie obok swego brata, Św.P. Lecha niż pozwoli na to, na co pozwolił Paweł Kukiz.

 

 

 

 

 

 

 

Tym się różni polityk z misją od politykiera bez twarzy, że ten pierwszy wie z kim i o co gra, a ten drugi gra z byle kim, byle tylko zgarnąć pulę.

Szkoda, że Dominikowi Kolorzowi nie przeszkadza, że ma znaczone karty i szulerów przy boku.

O słowie ” honor” można zaś wobec Pawła Kukiza mówić jedynie w kontekście żartu scenicznego w skeczu z rodzaju nonsensownych nonsensów…

 

 

 

Comments

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *