Klapsy klasyczne

Klapsy klasyczne

Elbląg w tym tygodniu stał się miastem muzyki klasycznej. Nie poważnej ale klasycznej ponieważ klasyka wcale nie musi być poważna co więcej – niektórym klasycznym utworom powaga wprost nie przystoi.


 

Klasę samą w sobie zawsze stanowi Artur Andrus który podobno rozbawił do łez słuchaczy jego koncertu .Niestety nie byłem obecny na tym wydarzeniu zakładam jednak że nudne ono nie było.

“Artur Andrus i Elbląska Orkiestra Kameralna. I w zasadzie można by skończyć recenzję” pisze na łamach Portelu Sebastian Malicki. Ale recenzja Pana Sebastiana się na tym stwierdzeniu nie kończy i bardzo dobrze ponieważ nie każdy mógł na koncercie być .

Portel o Andrusie

 

I tylko wypada żałować że Elbląg nadal nie zadbał o to by zapis takich koncertów pojawiał się w miejskich archiwach i na stronach elbląskich instytucji kultury właśnie dla tych których nie zawsze stać na bilety wejściowe na takie imprezy.


LP

Hitem był też z pewnością koncert starej dobrej “małej”  Lady Pank zorganizowany w powracającej do życia po rocznym letargu  Hali Pujana .

Krótka recenzja z koncertu do obejrzenia i przeczytania Młode Damy i Starsi Panowie


 

jagerrZupełnym zaskoczeniem jest jednak zupełne pominięcie przez lokalne media wydarzenia jakie w sobotnie przedpołudnie zorganizowało Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” i Pełnomocnik Prezydenta Elbląga ds. Seniorów Teresa Urban – przegląd zespołów seniorskich.

Informacja o Przeglądzie

 


 


 

Recenzja z tego przeglądu a właściwie jego części  nie jest jeszcze  gotowa wypada zatem zrobić tylko jedno – pogratulować artystą którzy zaprezentowali swój talent. Nie wszystkie wykonania były idealne ale trudno się dziwić artystą – amatorom , którzy nie mają za sobą czterdziestoletniego doświadczenia scenicznego Jana Borysewicza . Nie było też prób i korekt nagłośnienia, rajder przeglądu był robiony na scenie a ustawienia audio robione już w trakcie koncertu.

Dziś proponujemy utwór który wprost postawił mnie na nogi – świetna polska wersja klasycznego utworu duetu Paul Simon art Garfunkel –  “Scarborough fair”.

Przepraszamy za jakość nagrania – wykonano je z “ręki” co widać po zanikającej miejscami ostrości

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *