Młode Damy i Starsi Panowie

Młode Damy i Starsi Panowie

Przed koncertem

Już od godziny 20.00 „Hala Pujana” była w zasadzie pełna. W zasadzie oznaczato, że pełna była ta jej  część, która jest dla fanów najbardziej atrakcyjna –  „strefa śmierci” -tuż przed sceną, gdzie czasami panuje wrzask, ścisk i w której w zasadzie każdy jest mokry od potu. Nie ma też znaczenia, czy jest to pot własny czy cudzy.

Ale hala, w której zorganizowano koncert, wprawiła uczestników w specyficzny nastrój – spokoju. Być może był to efekt pięknych witraży i szklanych cudów, jakie ją zdobią, a być może efekt wieku fanów zespołu, którzy do nastolatków w większości już nie należą. Co innego fanki….

Z wolna zapełniała się gośćmi i legendarna wprost antresola, przeznaczona tym razem dla gości z kategorii VIP, których spokoju strzegły dwie przeurocze „ochroniarki”, broniące z narażeniem życia „kryształowych schodów do nieba” przed nieproszonymi gośćmi.

Cena spokoju rośnie, pytanie tylko, czy ludzie dorastający w burzliwych latach osiemdziesiątych nie przyszli na ten koncert by do szaleńczego okresu swojej młodości powrócić choć na chwilę?


 

Konstatacja historyczna – koncert, jaki odbył się wczoraj jest inauguracją koncertowej trasy jubileuszowej. Jubileusz to 35-lecie pracy twórczej zespołu. Uwzględniając zatem ten fakt, na wczorajszym koncercie znalazły się same małe “Lady Pank” w wieku pomiędzy piętnastym, a szesnastym rokiem życia,  nie bez kozery będzie przypomnienie im dziejów innej sali i innego koncertu, jaki miał miejsce w zamierzchłej przeszłości niemal w tym samym miejscu.

Trzydzieści pięć  lat to ogrom czasu i wiele faktów ulatuje w niebyt z dymem świecy naszego życia. Ale nie tylko świece płoną – płoną też budynki. Jeden z budynków, jaki w Elblągu spłonął, stał właśnie przy ulicy Fabrycznej, gdzieś w miejscu gdzie obecnie stoi budynek EPEC-u.

 

 

 

 


 

Była to hala koncertowa, w której na początku lat 80-tych zespół “Lady Pank” dał swój pierwszy w Elblągu koncert, podczas którego nastąpiło chyba jedno z pierwszych, o ile nie pierwsze wykonanie utworu “Kryzysowa Narzeczona”.

 

 

 

Warto by się było zastanowić, ilu z uczestników tamtego koncertu zjawiło się na wczorajszym jubileuszu,  bo jak uczy doświadczenie,  kryzys towarzyszy nam od zawsze i nie  koniecznie jest to “Brygada”.

 

 


 

IMG_7921Tym razem, w ponad trzydzieści lat od tamtej premiery, nie było “Metali” , “Skinów”, “Republikanów” ani punków.

Jedyne “glany” dało się dostrzec na nogach gitarzysty zespołu, postawionego na czerwonym dywanie.

 

 


 

Koncert trwał i rozkręcał się w najlepsze  i wielu dziennikarzy miało okazję połączyć przyjemność z pracą reporterską .

IMG_7968

 

 


 

IMG_7822Nie tylko dziennikarze pracowali – pracowała ochrona całkiem sprawnie radząca sobie z rosnącym z minuty na minutę tłumem. Pracowała też obsługa baru i hostessy.

 

 

 

 

IMG_7969

Stosownie do miejsca i czasu serwowano specjały z Elbląskiego Browaru – “Specjala” i powracające na nasz rynek po latach nieobecności aksamitne  “EB”.

 

 

 

 

IMG_7880

 

Miłe przyjęcie w miłej atmosferze -nowy standard w Elblągu?

 

 

 


 

Koncert był też przyjazny niepełnosprawnym – “Hala Pujana” jest jedynym w naszym mieście obiektem koncertowym w pełni przyjaznym osobom na wózkach, jest bowiem w zasadzie parterowa i posiada sporą ilość miejsc parkingowych.

Co ważniejsze jest też jedynym w mieście obiektem koncertowym, posiadającym wyjścia ewakuacyjne zdolne zapewnić ewakuację całej sali w czasie około trzech minut,  a co to oznacza wie każdy, kto pamięta imprezy sportowe i koncertowe organizowane w Hali Stoczni Gdańskiej i tragiczne  skutki, jakie miał jej pożar.

 

 

 

IMG_7862


 

Podsumowanie :

Zarzuty jakie pod adresem Urzędu Miasta kieruje portal Express Elbląg są w znacznej mierze uzasadnione. Inauguracja trasy koncertowej zespołu tej klasy jak “Lady Pank” powinien stanowić oś i filar promocji Elbląga.  Wydział Promocji miasta przespał świetną ofertę promocji miasta.

http://expresselblag.pl/2016/04/rewelacyjny-koncert-lady-pank-na-fabrycznej-w-elblagu-byla-moc/

 

Na ostatnim posiedzeniu komisji promocji miasta Rady Miejskiej pan Antoni Czyżyk zwrócił uwagę na brak właściwej promocji zdarzeń kulturalnych w Elblągu. Koncert z Hali Pujana pokazuje, że opinia pana Czyżyka jest nadal aktualna – pora coś z tym zrobić, a ponieważ na koncercie gościł radny Missan, z pewnością temat na Radzie Miasta stanie.

 

 

 

1 komentarz


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *