Sensacyjne skutki rozmowy Obamy z Dudą.

Sensacyjne skutki rozmowy Obamy z Dudą.

Jak podaje dzisiaj agencja AFT Zbigniewa Ziobro na stanowisku Ministra Sprawiedliwości ma zastąpić Dariusz Pitaś, pełniący dotychczas funkcję Dyrektora Biura Klubu Parlamentarnego Kukiz’15 i wiceprezesa stowarzyszenia Wojownicy 15. 

 

Jak podaje Marek Ciesielczyk ze stowarzyszenia “Oburzeni” podczas spotkania Prezydenta Stanów Zjednoczonych Ameryki Baracka Obamy

z Prezydentem Rzeczypospolitej Polski   Andrzejem Dudą doszło do porozumienia w sprawie rozwiązania problemu Trybunału Konstytucyjnego.

 

 


 

Jak wynika z kolejnej, ujawnionej przez członków Polskiej Armii Cybernetycznej korespondencji dyplomatycznej, Prezydenci ustalili bardzo drastyczną formę rozwiązania problemu nurtującego polskie środowiska prawnicze – jest nim rezygnacja obecnego Ministra Sprawiedliwości i Prokuratora Generalnego  Zbigniewa Ziobry z zajmowanego stanowiska i powierzenie mu funkcji Pierwszego Prezesa Trybunału Stanu, który ma przejąć nadzór nad procesem legislacyjnym, przejmując w tym zakresie zadania jakie dotąd w tym zakresie wypełniał Trybunał Konstytucyjny.


 

 


 

Zmiana, którą planuje Prawo i Sprawiedliwość wymaga zmian Konstytucji, stąd konieczne stało się poszukiwanie większości konstytucyjnej.

 

 

 

 

 

 


 

Dla jej  zapewnia  Jarosław Kaczyński zawarł z Pawłem Kukizem porozumienie, na mocy którego nowym  Ministrem Sprawiedliwości i Prokuratorem Generalnym ma być pan  Dariusz Pitaś, pełniący dotychczas funkcję Dyrektora Biura Klubu Parlamentarnego Kukiz’15 i wiceprezesa stowarzyszenia Wojownicy 15. 

 


 

Jak udało się ustalić, bezpośrednim inicjatoren  tego porozumienia jest  Andrzej Kobylarz, który po nieudanym starcie do Rady Gminy Trąbek Wielkich  / Pomorskie/  dzięki poparciu Dariusza Pitasia został liderem listy Kukiz 15  w Elblągu i dostał się do sejmu 

  http://fakty.elblag.pl/tag/weko/

 


 

Elbląg w www.portEl.pl, Poseł Kobylarz: musi powstać harmonogram przekopuObecnie Pan Poseł  bardzo intensywnie pracuje na rzecz zwiększenia zdolności przeładunkowych portu w Elblągu, który przyjmuje coraz większe ilości węgla z Obwodu Kaliningradzkiego, sprzedawanego następnie   przez Spółkę “Weko”, którą pan poseł Andrzej Kobylarz do niedawna kierował.

 

  http://www.portel.pl/artykul.php3?i=87834

 


 

STANUNowa odsłona Trybunału Stanu ma stanowić nową strukturę, dbającą zarówno o czytelność procesu legislacyjnego jak i sprawować nadzór dyscyplinarny nad funkcjonariuszami Prokuratury i Sądownictwa. Trybunał, w wypadku naruszeń prawa,  pociągnie łamiących prawo sędziów i prokuratorów nie jak dotąd,  do odpowiedzialności korporacyjnej, ale Konstytucyjnej przed pionem karnym Trybunału Stanu.

 

 

Jak podała Rzecznik Sądu Okręgowego w Elblągu:
Sędzia Wojciech Furman  prowadzący dotąd precedensowy proces w sprawie dopalaczy został  oddelegowany do pracy w Ministerstwie Sprawiedliwości.

https://www.portel.pl/artykul.php3?i=88894

 

 

Zmiany, jakie nastąpią w polskim wymiarze sprawiedliwości  i kontroli konstytucyjności ustaw wydają się być rewolucyjne. Młode kadry sędziów średniego pokolenia, wolne od konotacji z komunistycznymi służbami bezpieczeństwa zaczynają powoli decydować nie tylko o zmianie linii orzecznictwa, ale o kształcie polskiego prawa.

 


 

Za kilka miesięcy może powstać w Polsce  sąd nie obciążony grzechem myślenia poskomunistycznego i to dobra wiadomość nie tylko dla pana Marka Ciesielczyka, słynącego od lat z tropienia bardziej lub mniej tajnych współpracowników polskiej Bezpieki….

 

 

 

 

 


 

Zaś sam Dariusz Pitaś ma spore doświadczenie z polskim wymiarem sprawiedliwości, co wróży szybkie zmiany i w tej mocno patologicznej strukturze.

 

 

1 komentarz


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *