ZUS zdeinforamatyzowany

ZUS zdeinforamatyzowany

 


POX

” Oto właśnie informatyzacja w wydaniu instytucji, która wydała miliardy złotych na najdroższy system informatyczny w tej części Europy. Instytucji, która wydała ponad 100 milionów złotych na platformę PUE, a która przez miesiąc nie potrafi uporać się z błędem jednego formularza. Instytucji, która każdego roku wydaje ponad 800 mln zł na samą tylko obsługę systemu informatycznego, a nad którym i tak nikt nie jest w stanie zapanować. Witamy w ZUS… instytucji, która otrzymała nie tylko nagrodę za najlepiej zinformatyzowaną instytucję w Polsce.”

Portal POX.PL o informatyzacji ZUS.


Zakład Ubezpieczeń Społecznych jak widać ma swoje problemy informatyczne – teraz z elektronicznymi zwolnieniami lekarskimi.

 

Kwota 800 milionów jak widać nie gwarantuje poprawności pracy systemu i jego bieżącej obsługi  pomimo że każdy polak dokłada do tej obsługi około 21 złotych rocznie.

Dużo czy mało trudno powiedzieć – dla jednych to pół litra z słoikiem ogórków dla innych cztery godziny pracy ochroniarza w sklepie Biedronki.


Ale Elbląski oddział ZUS potrafi błysnąć i to naprawdę wspaniale. Wniosek o późniejszą wypłatę świadczenia i wydanie zaświadczenia o terminie jego wypłaty załatwiono w trzy godziny.

 

 

 

 


 

Uwaga powtarzam –  w ZUS w Elblągu załatwienie sprawy od złożenia wniosku przez opóźnienie terminu wypłaty świadczenia  do wydania stosownego zaświadczenia trwało trzy godziny.


 

Wydaje się że tak wysoko postawiona poprzeczka będzie trudna do przeskoczenia przez inne oddziały czy inspektoraty, ale nieczęsto ktoś wnosi o opóźnienie wypłaty świadczenia stąd sprawa była bardzo nietypowa.
     Nietypowo szybko ją też załatwiono za co kilku pracownicom tej mało mobilnej instytucji należy się kwiatek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *