Antonio De Maciarewicz w sieci Facebooka

Antonio De Maciarewicz w sieci Facebooka

 “Zrobimy prawie wszystko, aby PiS nie zniszczył Polski.”


post
Mariusz Lewandowski   Mariusz Lewandowski Nie podzielam tego poglądu – paru Pis-owców znam lubię i szanuję .Ale jest tam też paru pajaców – nie ma co zaprzeczać .Ale o dziwo nie zalicza się do nich Maciarewicz któremu robiono gębę debila. A to najlepszy minister obrony od lat.

Lidia Kamińska Potępa   Lidia Kamińska Potępa Bredzisz, to jest psychopata!

Halina Wartacz    Halina Wartacz Coś się Mariuszkowi popieprzyło,to najgorszy minister wojny, a w dodatku chory psychicznie.


 

Katarzyna Kapri Dabrowska   Katarzyna Kapri Dabrowska “najlepszy minister obrony” to chyba Tworek, a nie Polski.

Anna RowińskaAnna Rowińskaten ktoś opuścił grupę szkoda czasu i emocji na komentowanie Emotikon wink


 


Zapis “rozmowy” na grupie  “Zrobimy prawie wszystko, aby PiS nie zniszczył Polski.”
Skutkiem tej rozmowy było skreślenie mojej skromnej osoby z owej jakże ślicznie nazwanej grupy.

Ustawienia społecznościowe facebooka pozwalają na stosowanie przez administratorów opcji blokowania użytkowników. Czy jest to opcja słuszna czy nie trudno powiedzieć jednoznacznie ponieważ z jednej strony grupa ma prawo do wyboru swoich członków a z drugiej strony każdy człowiek ma przyrodzoną mu wolność słowa. Czy wykreślenie kogoś z grupy jest formą cenzury prewencyjnej ?

Pewne jest zaś to że wszelkie wycinanie wpisów jest formą manipulacji i żaden portal internetowy nie może nazywać się obiektywnym o ile nie zapewnia równego głosu i prawa do wypowiedzi wszystkim osobą zainteresowanym tematem. W czasach gazet papierowych musiał istnieć pewien wybór materiałów ale obecnie wydania papierowe gazet nieustannie się zmniejszają i obecnie właściwie każdy pozyskuje informacje w internecie. Czy zatem nie powinno się wnikliwie opracować normy prawa by zapewnić i wolność słowa i prawo do tego by nie męczyły nas spamerskie wpisy internetowych troli ?

 

 


 

Wróćmy jednak do samego Antoniego Maciarewicza który czy się to komuś podoba czy nie robi powoli porządek w armii. Co prawda nadal można mu zarzucać że faktycznie sparaliżował polski wywiad i kontrwywiad za pomocą swego raportu z likwidacji WSI ale po aferze ” TW Bolka” trzeba się bardzo poważnie zastanowić jaką wartość w wywiadzie mieli ludzie których teczki krążą zapewne po szafach szefów wywiadu i kontrwywiadu podwładnych Władimira Putina.

fot. Leszek Szymański/Tomasz Gzell/Adam Warżawa  /  źródło: PAP

Newsweek o TW Bolku


zdjęcie profilowe użytkownika Piotr RtoipPan Piotr Rtoip   napisał : Pis-owskie bydło nie ma szacunku dla nikogo poza końcem swojego ryja. Żałosna banda ignorantów i ciemnoty.

https://www.facebook.com/piotr.rtoip.94?fref=ufi

 

zdjęcie profilowe użytkownika Vathavar Vatharia Dragon

 

Pan Piotr mieszka w Warszawie a życie dzieli z kobietą o bardzo egzotycznym “nazwisku”

Vathavar Vatharia Dragon


 

Pan Piotr również nie sprawia wrażenia psychopatycznego durnia, jednak nazywanie ludzi o odmiennych od niego poglądach politycznym “bydłem” grzeczne nie jest,  co najmniej w tym samym stopniu jak brak szacunku dla żołnierzy jednostek powietrzno desantowych których znakiem jest od lat bordowy beret i odznaka ze spadochronem na ramieniu.

 


 

Opinia o Panu Maciarewiczu nie jest moja. Opinię tę usłyszałem od kogoś kto bardzo dawno temu był elewem

wsowl napis

Opinia kogoś kto miał zostać dowódcą jednostek specjalnych jest dla mnie rozsądna, ponieważ od roku 1989 w Wojsku Polskim brak jest  “szaleńca”  który jest w stanie postawić tą armię na nogi.


 

Pod prąd wąwozem w twarz ognistym wiatrom
Po końskie brzuchy w nurt płynącej lawy
Przez szwoleżerów łatwopalny szwadron
Gardła armatnie kolanami dławić
W mokry mrok topi głowy szwoleżerów
Deszcz gliny, ziemi i rozbitej skały
Ci, co polegną – pójdą w bohatery
Ci, co przeżyją – pójdą w generały

Czy szarża  Pułku Szwoleżerów Gwardii Cesarskiej  miała szansę powodzenia ? Nie miała . Szaleństwo ? Oczywiste szaleństwo i brak rozsądku. Upór i brawura . Do krwi ostatniej . 


 

Wojna to szaleństwo – od pierwszego do ostatniego wystrzału. Jaki sens miała obrona Westerplatte , Bitwa o Hel , Wizna czy Powstanie Warszawskie ? Po co zdobywano Monte Cassino i po co polskie czołgi szły pod Studzienkami wprost na lufy  Tygrysów Królewskich  doborowej    Dywizji Pancerno-Spadochronowej ” Hermann Göring” ?


Szaleństwo Maciarewicza jest więc na miejscu , bo tylko człowiek szalony może przygotowywać swój kraj do wojny i w owym wojennym  szaleństwie  szukać metody.

I tylko człowiek szalony może szaleństwo u innych docenić i uhonorować. Polska armia nie jest zbyt liczna i nie ma super sprzętu wartego miliardy dolarów. Podobnie jak w roku 1939 nie mamy żadnych szans w starciu z mocarstwem jakim jest Rosja .

Podobnie jak w roku 1920 możemy dokonać cudu tylko własnym szaleństwem jakim w dzisiejszych czasach jest poświęcenie i upór.

A obu tych cech Panu Maciarewiczowi nie brak.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *