Związek po Angielsku

Związek po Angielsku

Para wykładowców akademickich z Londynu, Rebecca Steinfeld i Charles Keidan, walczy o prawo zawarcia związku partnerskiego, zarezerwowanego według angielskiego prawa jedynie dla homoseksualistów. Ich sprawę rozpatruje sąd.

34-latka i 39-latek, rodzice 8-miesięcznego dziecka, złożyli wniosek o zarejestrowanie ich związku w urzędzie dzielnicy Chelsea. Jednak urzędnicy stanu cywilnego odmówili, tłumacząc, że instytucja rejestrowanego związku partnerskiego jest zarezerwowana dla osób homoseksualnych.

Prawo dyskryminuje pary heteroseksualne

Cyfrowy Sztuka, Kompozycja, Razem, Para, Beach– Władze uniemożliwiają nam i tysiącom innych heteroseksualnych par wybranie związku cywilnego. Chcemy to zmienić – wyjaśniła Rebecca Steinfeld. Jak dodała, “związki partnerskie są instytucją równościową, nowoczesną, która przyznaje niemal te same prawa i obowiązki co małżeństwo, ale bez jego bagażu historycznego, podziału ról i oczekiwań społecznych”.

 

 

 

Geje  Geje wszedzie !Prawniczka pary uznała, że obecna sytuacja “to oczywisty przykład dyskryminacji”, a rząd nie może “usprawiedliwić wykluczenia par heteroseksualnych ze wszystkich praw i zabezpieczeń prawnych, jakie daje związek partnerski”. Sprawa trafiła Wysokiego Trybunału. Już ponad 33 tys. brytyjskich par podpisało petycję na rzecz “egalitarnego związku partnerskiego”. Regulacja o związkach partnerskich od 2004 roku daje możliwość zarejestrowania związku parom homoseksualnym. W 2013 roku w Anglii i Walii zalegalizowano małżeństwa homoseksualne, a w Szkocji – w 2014 roku. Natomiast w Irlandii Północnej prawo nie przewiduje takiej możliwości.

 

Cytowany tekst

Związki partnerskie to nie rozwiązanie tylko dla gejów i lesbijek.

Angielki i Anglicy to wiedzą – Polacy jeszcze nie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *