Prostytucja Konstytucyjna część II i nie ostatnia

Prostytucja Konstytucyjna część II i nie ostatnia

Portal wPolityce opublikował sentencję wyroku Trybunału Konstytucyjnego na kilka godzin przed ogłoszeniem wyroku przez prezesa Andrzeja Rzeplińskiego i sędziego sprawozdawcę Stanisława Biernata. Trochę źle się stało, że ta publikacja nie została zamieszczona góra na godzinę przed wyrokiem, wówczas efekt byłby znacznie większy i zabrakłoby miejsca dla paranoicznych wykładni, ale to szczegół.

 

Znacznie ważniejsze są konsekwencje zdarzenia, które wypada podzielić na skandal i brak skandalu.”

Cytowany tekst


 

Pan Wielgucki tym razem nie błyszczy – w sprawie Trybunału Konstytucyjnego i orzeczenia jakie wydał, nie można mówić o braku skanadalu. Skanadal jakim jest publikacja projektu wyroku Trybunału dowodzi, jak głeboka jest patologia polskiego wymiaru sprawiedliwości w sposób  porażająco bezsporny. Pojawia się pytanie, kto w Polsce sprawuje władzę i czy jej władze są tylko figurantami, a Polska jest faktycznie państwem fasadowym?


 

Wielki Słownik Oxfordzki w Twoim telefonie!skandal «wydarzenie, które wywołuje zgorszenie i oburzenie; też: atmosfera wokół takiego wydarzenia»


 

kASA WOŚPMatka Kurka jako jedyny bloger w naszym kraju przyjrzał się działaniu Jurka Owsiaka w postępowaniu sądowym. Pokazał powiązania finansowe firm, które funkcjonują dzięki składkom Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i ludzi, którzy z owej działalności całkiem dostatnio żyją.

 

 

“Uczestniczyłem w wielu procesach, gdy wyroki były spisane najmniej dwa tygodnie przed rozprawą. Jeden z ostatnich wyroków usłyszałem w Sądzie Okręgowym w Legnicy, po ogłoszeniu bodaj pół godzinnej przerwy. Sentencję o objętości 7 stron A4 stwierdzała, że: „pierdol się”, „będziesz miał w dupę”, „wariat ze Złotoryi” nie naruszają dóbr osobistych Piotra Wielguckiego, ale są „polemiką” Jerzego O. dotyczącą meczu Polska Niemcy.”


 

Pisanie orzeczeń sądowych w trakcie procesu  jest w Polsce praktyką nagminną. W Sądzie Rejonowym w Elblągu nagminne jest też przepisywanie wyroku karnego po skutecznej apelacji i nikt z tego nie robi żadnej tajemnicy.

 

 

 

 

 


Na szczęście coraz częściej takie plagiaty spotykają się z ponownym uchyleniem orzeczenia ale niestety – taki plagiat nie rodzi dla plagiatora żadnych konsekwencji.


 

Pracownik Sądu Okręgowego w Elblągu nazwał Witolda Strzelca w jednym z anonimowych komentarzy na portalu Elblag 24  “Witkiem Kopertą”.

Redaktor Sebastian Bona Kuchejda za przytoczenie tego określenia w artykule został przez sąd skazany.

 

Jak zatem widać, informacje wysyłane z numerów IP sądu żaden dziennikarz nie może traktować jako wiarygodne źródło informacji.

http://witoldstrzelec.pl/wp-content/uploads/wyrok-Sebastian-B-K.pdf

Również protest wyborczy złożony w obliczu oczywistych błędów w działaniu organów wyborczych został odrzucony.

 

 

 

 


 

wybory

Podobnie POtraktowano zawiadomienie o podejrzeniu nielegalnego wejścia do systemu informatycznego Państwowej Komisji Wyborczej – czy stało się tak z tego powodu, że przewodniczącym Miejskiej Komisji Wyborczej w Elblągu był sędzia Sądu Okręgowego w Elblągu a potem Sądu Apelacyjnego w Gdańsku? To zapewne powinna zbadać Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego, ale niestety nie chciała. Czy po powództwie PKW wobec autora systemu informatycznego śledztwo zostanie podjęte? Zobaczymy…

 


 

Jednak teraz, po raz pierwszy mamy dowód na to, że system informatyczny Trybunału Konstytucyjnego nie jest szczelny i podobnie jak do wielu innych systemów można się do niego włamać lub dokumenty z niego uzyskać dzięki “usłużności” członków tego, jakby mało już dziś szanownego, gremium.

 


 

Kto zatem tak naprawdę stoi w cieniu Trybunału Konstytucyjnego i kto jego “obradami” kieruje?

Czy Andrzej Rzepliński ( polski prawnik, sędzia, profesor nauk prawnych, nauczyciel akademicki, profesor zwyczajny Uniwersytetu Warszawskiego, od 2007 sędzia, a od 2010 prezes Trybunału Konstytucyjnego ) czy może jakiś mało znany wszystkim haker?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *