PiS-ki Sikorskiego

Radosław Sikorski, były marszałek Sejmu i były członek władz Platformy Obywatelskiej jest zdecydowanie przeciwny przekopowi Mierzei Wiślanej, o czym poinformował w dyskusji na Twitterze. Jego zdaniem, okres amortyzacji z zainwestowania 1 mld zł w biznesie to okres od 3 do 8 lat. W przypadku przekopu Sikorski pyta z przekąsem: ile wyniesie ten okres? Sto, dwieście lat?

 

Elbląg Net o wypowiedzi Radosława Sikorskiego


 

Geniusz ekonomii, mistrz negocjacji, człowiek który “PO-łożył” polski przemysł stoczniowy zabrał głos.

Ciekawe dlaczego nie zadał tego pytanie swemu koledze z Platformy Obywatelskiej Senatorowi Jerzemu Wcisło który od dekady nie potrafił policzyć kosztów inwestycji i stopy jego zwrotu.

Foto – Elbląg net.- Jerzy Wcisło


 

Wojciech Cejrowski, Gdańsk 2011

2 III 2016 – WC KWADRANS

Jest plan przekopania mierzei wiślanej. Kanał połączy Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską. Będą płynąć statki do Elbląga, co uniezależni nas od Rosji. Długość 1 km, koszt 656 mln zł. czas budowy… 6 lat. Ludzie, to nie jest Kanał Sueski, tylko jeden kilometr piachu bez skał. I nie trzeba plażową łopatką – można buldożerem.

Ekolodzy są przeciw, Krynica Morska też, bo stanie się wyspą.
Ekolodzy są zawsze przeciw – nigdy nie słyszałem, żeby byli za czymkolwiek – więc nimi się nie zajmuję, ale Krynica… Ludzie, przecież dla miejscowości turystycznej cudownie jest być wyspą!!! Statki płynące w kanale to dodatkowa atrakcja na dni, gdy na plaży za zimno.
Skoro brzegi Kanału Panamskiego są połączone mostem, nie widzę problemu, by Krynica też miała taki most. W Panamie na tym moście stale są wycieczki i tłumy gapiów.

A już poza wszystkim, droga Krynico Morska, gdyby ktoś w mojej gminie planował wydać 656 milionów złotych, zapewniając pracę dla tysiąca osób na sześć lat, to ja bym najpierw otworzył szampana, a potem dyskretnie przepędził tych ekologów.


Jak widać chłopski rozum Wojciecha Cejrowskiego szybko i sprawnie podpowiada co i jak zrobić .

Ale warto wspomnieć że przekop ma być kopany na terenie  Gminy Sztutowo słynnej z zlokalizowanego tam Obozu Koncentracyjnego 

 

 


 

Warto zatem zaproponować by Panowie Radosław Sikorski i Jerzy Wcisło spakowali walizki i pojechali w długą podróż po rozum do głowy.

Podróż taką odbył już Koziołek Matołek, miejmy zatem nadzieje że obaj Panowie nie zagubią się  w wielkim świecie i za sto lat wrócą mądrzejsi .

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *