Resortowe dzieci Elbląga

Resortowe dzieci Elbląga

Resortowe dzieci rządzą elbląskimi mediami niepodzielnie – dziś widać to nad wyraz dobrze.

24 lutego 1953 roku zamordowano w Warszawie, po sfingowanym procesie, generała Augusta Fieldorfa “Nila”, bojownika o niepodległą Polskę w dwóch wojnach światowych i w wojnie z bolszewicką Rosją w roku 1920.

Przed powieszeniem katowano go bez litości. Oprawcy chcieli, by wyroku śmierci wysłuchał na kolanach, a ponieważ się opierał – połamano mu kości. Na szubienicy w mokotowskim więzieniu powieszono już zwłoki.
Mordercy bohatera – ci w sędziowskich togach i ci, którzy bezpośrednio wykonali zbrodniczy wyrok – nigdy nie ponieśli żadnej odpowiedzialności za to, czego się dopuścili. Spokojnie umarli we własnych łóżkach, do końca pobierając zazwyczaj wysokie emerytury, a ich potomkowie robili przez lata kariery w III RP.

Wirtualna Polska o “Nilu”


 

Dziś żaden z głównych portali naszego miasta tej smutnej rocznicy nie przypomniał . Dziś można zatem dość śmiało powiedzieć że “Ściek” to już nie tylko media ogólnopolskie – określenie ukute przez Grzegorza Brauna  określa od dziś i wszystkie  portale  naszego miasta . Lokalni dziennikarze to już tylko spadkobiercy katów – tamci skazywali bohaterów na śmierć oni dziś skazują ich na zapomnienie …..


 

Pamiętaj, pamiętaj.
Ludzka pamięć przesłanie, przykłady nam dane.
Pamiętaj, pamiętaj.
O tych, których już nikt nie chce pamiętać.
Pamiętaj, pamiętaj.
Ich oddanie, odwaga, nie poszły w nie pamięć,
Pamiętaj, pamiętaj,
Zapomniani bohaterowie, historia nie pominięta.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *