POzytywna zmiana

POzytywna zmiana

Luty 24, 2016 10:51 24

Rotarianie pomagają niepełnosprawnym dzieciom

Dom Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Intelektualnie to miejsce, gdzie wspaniale dba się o maleńkie i większe dzieci doświadczone przez los ciężkimi schorzeniami. Rotary Club Elbląg Centrum przekazał na potrzeby placówki specjalistyczny leżak do kąpieli bąbelkowej oraz ssak sieciowy wraz z refulatorem, zegarem podciśnienia oraz drenami silikonowymi, filtrem bakteryjnym i łącznikiem drenów w zestawie.

Obecnie w Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Intelektualnie przebywa 45 dzieci w wieku od 0 do 30 lat.
– Z inicjatywy jednej z naszych członkiń Ilony Nowackiej odwiedziłyśmy Dom prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr św. Jadwigi i przekazałyśmy leżak kąpielowy. Siostra Elwira bardzo ucieszyła się z tego prezentu, bowiem dotychczas podczas kąpieli bąbelkowej dzieci musiały być podtrzymywane przez rehabilitantów. Dla nas radość była jeszcze większa. – mówi Dorota Wcisła, prezydent Rotary Club Elbląg Centrum.

Przy okazji spotkania pojawiła się nowa pilna potrzeba dla placówki. Ze szpitala w Olsztynie wkrótce wychodzi 11-letni chłopczyk, dla którego niezbędny będzie nowy ssak sieciowy wraz z refulatorem, zegarem podciśnienia oraz drenami silikonowymi, filtrem bakteryjnym i łącznikiem drenów w zestawie.

– Po szybkiej konsultacji z Klubem zapadła decyzja na tak – kupujemy!. Nowy ssak trafił już do Domu przy ul. Kasprzaka w Elblągu i czeka na chłopczyka. – dodaje Dorota Wcisła.


 

Od Redakcji :
Powstanie Rotary Club Elbląg Centrum przebiegało dość dziwnie i były poważne obawy że owa organizacja ma służyć tylko i wyłącznie promocji Jerzego Wcisły – męża Pani Prezydent.
Dotychczasowe akcje trudno było ocenić czy bardziej chodziło o pokazanie Kandydata na Senatora czy o realne działanie.  Jednak wydaje się że Club dziś pokazał że jednak coś może i POmoże .

Jak widać “Dobra Zmiana” prowadzi też do zmiany PO-zytywnej.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *