Niehonorowy Obywatel “Bolek”

Niehonorowy Obywatel “Bolek”

W 2011 w uznaniu zasług wniesionych na rzecz odzyskania przez Polskę niepodległości został wyróżniony Kombatanckim Krzyżem Pamiątkowym „Zwycięzcom”, nadanym przez Zarząd Główny ZKRPiBWP[85]. 11 lutego tego samego roku Lech Wałęsa został uhonorowany nadaniem imienia tulipanom „Lech Wałęsa”. Tulipan został wyhodowany przez Marax Tulips VOF z siedzibą Hem w Holandii i wpisany przez Królewskie Stowarzyszenie Hodowców Cebul Kwiatowych do Międzynarodowego Rejestru Hodowców Tulipanów.

16 grudnia 2011   roku został przyznany mu tytuł honorowego obywatela Elbląga[86]. 15 grudnia 2013 odebrał tytuł honorowego obywatela gminy Brudzeń Duży[87]. 30 marca 2014 odebrał tytuł honorowego obywatela włoskiego Palermo[88].Lech Wałęsa

W Gdańsku od 2004 działa port lotniczy im. Lecha Wałęsy. Place i ulice Lecha Wałęsy znajdują się w USA (w Glen Cove, NY, San Francisco, CA), w Kanadzie (Mississauga) czy we Francji (Arras, Le Kremlin-Bicêtre, Nicea, Paryż, Rosny-sous-Bois). Ponadto jest patronem ronda w Gnieźnie, ulicy w Zgorzałe na Kaszubach (od 2009), Bieszczadzkiego Zespołu Szkół Zawodowych w Ustrzykach Dolnych (od 2012)[89], szkoły w Toronto. 19 marca 2008 został wyróżniony odwzorowaniem w granicie podpisu w nawierzchnię ulicy Długiej w Bydgoszczy (tzw. Bydgoskie Autografy). 5 czerwca 2009 został uhonorowany pomnikiem w Alei Polskich Noblistów w Parku Natury w Odolanowie. W 2011 otrzymał Nagroda im. Ronalda Reagana (Ronald Reagan Centennial Freedom Award), a także został laureatem specjalnej Międzynarodowej Nagrody Al Idrissi.                    Cytowany tekst Wikipedii

Lech Wałęsa wczoraj zrobił coś co powinien zrobić 40 lat temu.

 

 

Działacze Pierwszej Solidarności nie mieli żadnych wątpliwości co do agenturalnej przeszłości Lecha Wałęsy – Andrzej Gwiazda mówił o tym publicznie od lat.

https://www.youtube.com/watch?v=xYk4oeZcim8

 

Skąd zatem robienie wokół teczki TW Bolka takiego zamieszania? Ano dlatego, że Lech Wałęsa kłamał przez całe dziesięciolecia, zaprzeczając w “żywe oczy” martwych kamer temu, co wypadło z szafy Kiszczaka.

Czy warto potępiać Wałęsę za to, że podpisał jakiś papier funkcjonariuszom SB? Pewnie nie, bo co tam taki kwitek. Ale po raz pierwszy pojawiają się dowody, że nie chodziło o kwit na węgiel, ani nawet o jakiś donosik czy donos.

Nie chodzi też o to, co robił Lech Wałęsa w latach gdy wraz z milionami Polaków obalał system komunistyczny w Polsce – chodzi o kłamstwo, jakie wprowadził do życia publicznego na swój temat wiele lat potem.

Kłamstwo to największy grzech każdego przywódcy, a Lech Wałęsa przewodził Narodowi i jako jego Prezydent dopuścił się rzeczy podłych, nie dopuszczając przy tym do lustracji sądownictwa i szeroko pojętego wymiaru sprawiedliwości.

Efekt tego jest taki, że w Elbląskim Sądzie Okręgowym mamy trzech sędziów, który składali ślubowanie na wierność konstytucji  w latach, gdy Polska konstytucja była efektem prostytucji konfidentów Związku Radzieckiego.

Konstytucja Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej (pot.: konstytucja stalinowska, konstytucja lipcowa) – polska konstytucja uchwalona przez Sejm Ustawodawczy 22 lipca 1952, opublikowana 23 lipca 1952, weszła w życie 23 lipca 1952 z mocą obowiązującą od 22 lipca 1952 i zmieniona z dniem 1 stycznia 1990 w Konstytucję Rzeczypospolitej Polskiej. Opracowana w pierwotnej postaci według wzoru stalinowskiej konstytucji ZSRR z 1936. Na rosyjskiej wersji konstytucji poprawki własnoręcznie naniósł Józef Stalin, a ostateczną wersję polskojęzyczną opracował Bolesław Bierut

Była nowelizowana 24 razy. Ustawą z 10 lutego 1976 wprowadzono zapis, że Polska jest państwem socjalistycznym (w miejsce dotychczasowego określenia – państwo demokracji ludowej), PZPR – przewodnią siłą społeczeństwa w budowie socjalizmu, zaś PRL w swej polityce umacnia przyjaźń i współpracę ze Związkiem Socjalistycznych Republik Radzieckich i innymi państwami socjalistycznymi. Zapisy te wywołały protesty społeczne.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Konstytucja_Polskiej_Rzeczypospolitej_Ludowej

 

 

Wojciech Kurkiewicz, Mirosław Waiss, Edward Omański – wizytatorzy ds. penitencjarnych są zatem wyrzutem na sumieniu polskiego wymiaru sprawiedliwości  i dzięki Lechowi Wałęsie nadal orzekają, decydując o losie obywateli Rzeczypospolitej.

 

Wojciech Kurkiewicz

 

 

 

 

 

 

 

Niestety, obecnie  nie dysponujemy fotografiami Mirosława Waissa i  Edwarda Omańskiego, ale z czasem postaramy się pokazać unikalny dorobek orzeczniczy całej tej trójki.

 

Czy ludzie związani z komunistycznymi strukturami Polski Ludowej powinni orzekać w wolnym kraju wolnych ludzi? Taka w tym kraju wolność, jacy jej strażnicy i dowód na to stanowi kilkumilionowa emigracja zarobkowa, bo mało kto z nas na pamięta, że to właśnie sądy orzekają o sprawach gospodarczych, spadkowych, rodzinnych, a co ważniejsze sędziowie wchodzą z urzędu w skład organów wyborczych.

 

Jacek Kurski jaki jest każdy widzi, ale i on przyznał podczas wizyty w Elblągu, że brak dekomunizacji sądownictwa to największa porażka Prawa i Sprawiedliwości podczas okresu, gdy sprawowała ona władzę w Polsce.

Fałszowanie wyborów to w Polsce Ludowej norma – czy zatem ludzie, którzy się na takie praktyki godzili, mogą sprawować nadzór nad procesem wyborczym w Rzeczypospolitej?

Dzięki Lechowi Wałęsie tak jest. Sitwa, jaka istnieje w “wymiarze niesprawiedliwości” ma się dobrze i tylko czasami dzięki aktywności mediów udaje się część z tych patologicznych spraw pokazać i jakichś policjantów, sędziów czy komorników usunąć.

Jednak to tylko kropla w morzu problemów jakie dla Polski zafundował Lech Wałęsa, odwołując wraz z Donaldem Tuskiem rząd  Jana Olszewskiego.

https://www.youtube.com/watch?v=hu1a3xT9db0

 

Dziś zaczynamy mówić prawdę – i w Polsce i w Elblągu.

Czy nie pora zatem zacząć od ponownego przemyślenia, czy chcemy mieć na tablicy Honorowych Obywateli postać TW “Bolka” ?

 

Jak dziś wygląda Jerzy Wcisła, inicjator owej nobilitacji?  Pobiera senatorskie apanaże, dzięki systemowi wyborczemu jaki stworzyli dawni strażnicy,  obrońcy i utrwalacze  Polski Ludowej. I dzięki mediom, które jednych promują, a innych starają się zniszczyć.


 

Może pora zakończyć tuszowanie rzeczywistości medialnym pudrem?

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *