Sprawa Seminarium a Grzegorz Braun

Sprawa Seminarium a Grzegorz Braun

O sprawie, która dotyczy elbląskiego Seminarium Duchownego pisaliśmy dwa dni temu, ograniczając się do przedruku materiału z “Polityki” i zaproszenia na dzisiejsze spotkanie z księdzem biskupem właśnie w tym seminarium.

Wczorajsza publikacja.     Sexowne seminarium ?

 

Sprawa nabiera życia i już widać, że lokalni dziennikarze starają się sprawę zatuszować.

Pani redaktor Joanna Kostańczuk w “Wiadomościach Elbląskich” 10.02.16, wyd. nr 5504

wczoraj, 16:09, Autor: Piotr Puchalski użył stwierdzenia, że chodzi o sprawę “rzekomego molestowania” kleryka.
   Wczorajsza publikacja TV Elbląg
Przytoczona powyżej publikacja jest autorstwa Piotra Puchalskiego, wypada się zatem zastanowić na ile opublikowany materiał miał na celu narrację o sprawie, a na ile jest być może efektem tuszowania sprawy  przez media lokalne. Warto też ustalić, czy pan  Piotr Puchalski, autor tego wydania jest spokrewniony z ks. kan. dr Grzegorzem Puchalskim, Rektorem WSD, którego wystąpienie przedstawiono pani Joannie.
Wypowiedź księdza  pokazuje, że stała się najgorsza z możliwych sytuacji, to jest taki stan, w którym zwierzchnik seminarium staje się stroną sporu i personifikuje Seminarium z osobą, która została wskazana jako sprawca zachowań haniebnych.

Przypomnijmy zatem, że o fakcie iż w kościele katolickim istnieje frakcja dewiantów, powiedział w prostych słowach Papież
Kard. Oscar Maradiaga przyznaje, że w Watykanie istnieje lobby homoseksualne
” Honduraska gazeta pytała kardynała o reformy dotyczące tzw. banku watykańskiego i kurii rzymskiej. Przy okazji padło pytanie dotyczące tego, czy kiedykolwiek doszło do „infiltracji Watykanu” przez homoseksualistów. – Nie tylko. Tak, jak powiedział papież, w tym sensie istniało nawet lobby – stwierdził kard. Óscar Maradiaga. – Papież stara się powoli tę sprawę oczyścić. Można ich zrozumieć i istnieją zajmujące się nimi przepisy duszpasterskie, ale to, co złe, nie może być prawdziwe – dodał. Wywiad został ukazał się 12 stycznia.”
logo

Powstają zatem dwa pytania, dużo ważniejsze od sprawy pojedyńczego kleryka – pierwsze z nich to to, czy w Seminarium w Elblągu też powstało “pedalskie lobby “, a drugie – jak je rozbić?
Analiza zawiadomienia, jakie złożył w Prokuraturze pokrzywdzony stawia problem pierwszy, a wypowiedź  ks. kan. dr Grzegorza Puchalskiego Rektora WSD, w jakiś sposób to potwierdza, zarówno w zajęciu niegodnej duchownego pozycji oskarżyciela ofiary, jak i po prostu niesmacznego powątpiewania w jego zdrowie psychiczne.
Do rzecznika prasowego kurii skierowaliśmy zapytanie dotyczące wglądu w akta sprawy, bowiem o ile w elbląskim Seminarium   ma nastąpić kolejne “ukrzyżowanie niewinnego”, to wypada coś z tym zrobić. 
Zapraszamy zatem wszystkie osoby, które mogą o podobnych przypadkach nas poinformować o kontakt telefoniczny pod numer 690-66-12-96 i zastrzegamy pełną anonimowość każdeg,o kto informacje na podobne tematy może ujawnić.
Prokuratura Rejonowa w Elblągu nie jest w stanie podać danych wskazujących na skalę zjawiska w Elblągu z braku odpowiednich danych w systemie informatycznym, wypada zatem temat ten szacować odwołując się do czytelników.

A pani Joannie polecamy uważne wysłuchanie wypowiedzi Grzegorza Brauna w trakcie zorganizowanej w Elblągu konferencji “Siedem Grzechów Głównych Polskiego Dziennikarstwa”, w której to poruszono również sprawę Wojciecha Cejrowskiego.
Publikacja Nowe Twarze Ewangelii

 


 

 

Zabawny dylemat – czy serwilizm wobec przedstawicieli Kościoła jest grzechem?

 

Jak słowa  Grzegorza Brauna pasują do tej sytuacji, która zaszła w kilka miesięcy po jego wizycie,  ocenimy sami i sami możemy sobie odpowiedzieć na pytanie,  jaka jest mądrość naszego Stwórcy.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *