Pięć tysięcy Policjantów. Likwidacja Straży Miejskiej ?

Pięć tysięcy Policjantów. Likwidacja Straży Miejskiej ?

Zbigniew Maj: będzie 5 tysięcy nowych funkcjonariuszy policji

04.02.2016
insp. Zbigniew Maj
insp. Zbigniew MajFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio
– Nie będziemy utrzymywać wakatów w policji. W ciągu dwóch lat wakat, który posiadamy zostanie wypełniony w stu procentach – mówi w “Sygnałach dnia” Komendant Główny Policji.
Posłuchaj
12’49 Zbigniew Maj o reformie w policji, przygotowaniach do szczytu NATO oraz Światowych Dni Młodzieży (Sygnały dnia/Jedynka)

Zbigniew Maj poinformował, że na początku nowi funkcjonariusze mogą liczyć na pensje w wysokości 2300 złotych brutto. – Lada moment będą jednak podwyżki w policji. Najwięcej jest młodych policjantów, którzy zarabiają najsłabiej i ta podwyżka należy im się w pierwszej kolejności – mówi gość Jedynki.

Rozmówca Krzysztofa Grzesiowskiego poinformował także, że na terenie przygranicznym, w Słubicach, została zwiększona liczba policjantów. – W związku z monitorowaniem tematu uchodźców przemieszczających się ze strony niemieckiej, przelokowaliśmy siły – informuje Zbigniew Maj. – Wzmacniamy jednostki przygraniczne. Chcemy zabezpieczać granicę i polskich obywateli – dodaje.

Policja przygotowuje się do ważnych wydarzeń, które mają odbyć się w tym roku w naszym kraju: szczytu NATO i Światowych Dni Młodzieży. – Jesteśmy przygotowani finansowo, logistycznie i siłowo. Sztaby pracują od 2 lat, przygotowania dobiegają końca – informuje Komendant Główny Policji.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy z inspektorem Zbigniewem Majem, który mówił także o reformie w policji oraz zdradził, na jakim etapie jest wyjaśnianie sprawy dotyczącej inwigilacji dziennikarzy.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Krzysztof Grzesiowski

Gość: insp. Zbigniew Maj (Komendant Główny Policji)

Data emisji: 4.02.2016

Godzina emisji: 8.18

kh/ag

>>>Zapis całej rozmowy

Od Redakcji :
Czyżby była szansa na bez stresową likwidację Straży Miejskiej w Elblągu ? Pięć tysięcy etatów to daje szansę na 11 – 12 etatów dla Elbląga. Tyle liczy ekipa Straży Miejskiej zastępująca jak dotąd  Policję na koszt Elblążan.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *