Sen o Porcie.

Zimowa przerwa w pracy portu budzi gorące emocje polityczne w sejmie. Czego dotyczy spór ?

Otóż przebudowy wejścia do portu w Elblągu.

Jednym z głównych zarzutów stawianych Platformie Obywatelskiej w trakcie jej rządów była bezmyślność. Wielu Elblążan krytykowało Grzegorza Nowaczyka za to że kierowany przez niego aparat administracyjny najpierw kładzie ładny chodnik z kolorowego polbruku  po czym w kilka tygodni po jego uroczystym otwarciu chodnik się zrywa by położyć pod nim rury instalacyjne.

Dokładnie to samo mamy w tej sprawie – Politycy z Platformy wpadli na ” pomysła” by wpakować 110 baniek w jakieś prace związane z pogłębianiem drogi wodnej do Kaliningradu….

No cóż jak miło jest szastać cudzymi pieniędzmi wiedzą tylko ci którzy PObudowali “Zimne Termy” w Lidzbarku Warmińskim w czasie gdy mieszkańcy lokali socjalnych w tym mieście nie mogą opłacić rachunków za ogrzanie elektryczne ich lokali.  Tym razem mamy do czynienie z podobnym procesem w którym pieniądze budżetowe mają iść na fanaberie.

Projekt przekopu mierzei zawiera w sobie i samą budowę kanału w poprzek pasa lądu , i budowę mostów komunikacyjnych nad tym kanałem i prace związane z pogłębieniem Zalewu Wiślanego i modernizację wejścia do portu.

Czy Senator Jerzy Wcisła nie potrafi tych faktów swoim partyjnym kolegą przedstawić ? Czy też może za bardzo zajmują go prace nad Mieszkiem I i jego religijnością by się takimi drobnostkami jak 110 milionów zająć ?

A może po prosty Pan Senator nie ma zielonego pojęcia o problemach o jakich mówili uczestnicy konferencji jaką zorganizowała w tej sprawie Jerzy Wilk piastując godność Prezydenta Elbląga ?

wilk-300x261

Człowiek rozsądny zamierzając wykonać podjazd i garaż zaczyna od planu a dopiero potem go realizuje nawet jeśli robi to etapami . Rozsądnie jest zatem poczekać na plan generalny i jego detale by nie okazało się  że owe 110 milionów pójdzie na pogłębianie torów wodnych na których za dwa lata powstaną wyspy kompensujące utratę miejsc lęgowych ptactwa.

 

Przestrogą dla bezmyślnych polityków powinno być jedyne w Elblągu Przejście Graniczne które od lat stoi bezczynnie wołają do nieba  o pomstę a do polityków o otwarcie tej granicy dla ruchu pasażerskiego.

IMG_7157

 

IMG_7158

 

IMG_7149

 

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*