Wspólna sprawa w Anglii

Wspólna sprawa w Anglii

Jayda Fransen, działaczka brytyjskiej organizacji „Britain First” i organizatorka chrześcijańskich patroli w muzułmańskich dzielnicach w Wielkiej Brytanii, zwróciła się do Polaków przy okazji wielkiej manifestacji antyimigranckiej w Dewsbury.

Fransen zwróciła się do Polaków, odpowiadając na pytanie Tomasza Maciejczuka, czy Polacy są mile widziani na demonstracjach jej organizacji. „Oczywiście, że tak!” – odpowiedziała działaczka. Dodała, że w manifestacji biorą udział również Polacy. „To, że są z nami jest dla nas przyjemnością” – powiedziała. Zwróciła się również do Polaków z Wielkiej Brytanii: „Proszę, chodźcie z nami! To jest walka która dotyczy nas wszystkich. (…) Zaangażujcie się w tę walkę z nami”. Stwierdziła, że wszyscy Polacy są w Britain First mile widziani.

Przy okazji demonstracji “Britain First” zgromadziła się również kontrmanifestacja, złożona głównie z przedstawicieli lewicy oraz miejscowych muzułmanów. Krzyczano m.in. „Naziści! Won z Wielkiej Brytanii! “. Kontrdemonstracja zgromadziła głównie osoby o poglądach lewicowych, a także miejscowych muzułmanów. Na jednej z fotografii widać m.in. muzułmanina trzymającego flagę ZSRR.

Dewsbury, położone w północnej Anglii, jest znane z wyraźnej obecności radykalnych islamistów. Wcześniej Fransen rozmawiała m.in. z grupą miejscowych Polaków, którzy przyłączyli się do marszu przeciwko islamizacji Wielkiej Brytanii.

Fransen była współorganizatorką „chrześcijańskiego  patrolu” w muzułmańskiej dzielnicy w Luton, na północ od Londynu. Britain First to organizacja prawicowa i antyimigrancka, odcinająca się od rasizmu.

ZOBACZ: Organizacja Britain First przeprowadziła “chrześcijański patrol” w muzułmańskiej dzielnicy [+VIDEO]

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *