Ofiara

Ofiara

To ją zabił 15-letni imigrant

635893968480361915
Alexandra Mezher miała tylko 22 lata

Młoda, śliczna i zawsze służąca pomocą… Taka była 22-letnia Alexandra Mezher – Szwedka, która zginęła z rąk 15-letniego nożownika w Göteborgu. Chłopak był imigrantem. Został już aresztowany.

Alexandra pracowała od kilku miesięcy w ośrodku dla dzieci uchodźców w Mölndal. Mieszkało tam dziesięć osób w wieku od 14 do 17 lat. 22-latka pomagała im w załatwianiu codziennych spraw. W poniedziałek rano jak co dzień stawiła się w pracy o umówionej godzinie. Nie wiedziała wówczas, że to ostatni dzień jej życia.

Podczas wizyty między nią a jednym z mieszkańców wywiązała się kłótnia. Nagle 15-letni imigrant chwycił nóż i wbił go w ciało dziewczyny. Ranną przewieziono do Szpitala Uniwersyteckiego Sahlgrenska w Göteborgu. Niestety obrażenia okazały się zbyt poważne i po kilku godzinach walki 22-latka zmarła.

Rodzina Alexandry nie może pogodzić się ze stratą. – Ona była aniołem. Była taką miłą osobą, ciepłą i szczęśliwą. Zrobiła wszystko dobrze – mówią najbliżsi. Pogrążeni w żałobie obwiniają o jej śmierć władze kraju. Mówią o kryzysie imigracyjnym i chaotycznej sytuacji związanej z liczbą napływających ludzi oraz przepełnionych placówkach dla uchodźców w Szwecji. – To wina szwedzkich polityków, że ona nie żyje – oskarża jeden z kuzynów ofiary.

>>>Uchodźca zabił 22-letnią pracownicę ośrodka

>>>Terroryści znowu grożą. Na celowniku premier

 

DW, dailymail.co.uk
Waszym

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *