Składka u Wilka .

Składka u Wilka .

Nadrabiamy zaległości . Otwarcie biura Posła Jerzego Wilka w Elblągu. Pewien ” buc” twierdzi gdzieś w sieci  że impreza była z pompą , warto więc zapytać po co głupiemu oczy skoro nie widzi tego co ma przed nimi ? Impreza była skromna jak na standardy jakie wprowadził na przykład Jacek Protas w trakcie otwarcia “Zimnych Term ” w Lidzbarku Warmińskim można powiedzieć “skromniutka”. Ale najważniejsze że była to impresa niemal składkowa bo co prawda katering zapewnił sporo koreczków to dla mnie sednem smaku tej imprezy były ciasta i wypieki które przynosili zaproszeni na imprezę goście.

Jednak poza gospodarzem i życzeniami najważniejsze było poświęcenie lokalu i to nie tylko z tego powodu że Ks Biskup pokropił zebranych wodą święconą ale że przypomniał czasy gdy kościół nie był w Polsce mile widziany a polscy politycy walczyli z nim jawnie .

Krótkie ojcze nasz to nadal symbol wspólnoty patriotycznej i pomimo że modlitwa była zupełnie odmienna od tej jaka miała miejsce latem 2015 r na Skwerze Kościuszki pozostanie w pamięci na długo.

Czy dlatego że tam z grupą niepełnosprawnych dzieci modlił się Wojciech Cejrowski ? Pewnie nie  – ważniejsze w obu tych wydarzeniach było to że modlitwa była publiczna i nikt się swojej wiary nie wstydził , ale co ważniejsze nikt się też nie musiał wstydzić tego że nie jest wierzący.

Tyle o podobno postępującej kanonizacji naszego kraju na kanwie przecięcia wstęgi nowego miejsca gdzie można prosić o pomoc w starych sprawach.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *