Beata.

Beata.

12549093_10205807875252461_2550362351045310337_n

Fanem  Beaty Szydło nie byłem – do wczoraj.  W kampanii wyborczej wydawała się podlotkiem wystawionym przez starych wyżeraczy politycznych na żer ich przeciwników. Wydawało się że będzie tylko wabikiem który przeznaczony jest do ostrzału i deklaracja Jarosława Kaczyńskiego że obejmie urząd Premiera to żart z którego śmiał się on sam.

Jednak to co Pani Premier pokazała to coś co można porównać chyba tylko do słynnego przemówienia Józefa Becka w Sejmie RP 5 maja 1939 r

Przemówienie ministra spraw zagranicznych wygłoszone na plenarnym posiedzeniu Sejmu RP,
w odpowiedzi na mowę kanclerza Rzeszy A. Hitlera z dnia 28 kwietnia 1939
 Tekst przemówienia

 

Tak jak wtedy w obliczu wroga Polska nie padła na kolana i nie zgięła karku przed pancernymi zagonami Guderiana, tak wczoraj Pani Premier, bez strachu i lęku powiedziała niemal to samo ale zupełnie innymi słowami .

Klasa polityka pokazuje się nie wtedy gdy wokół niego zbiera się setka klaszczących mu pajaców ale wtedy gdy staje sam wobec tych którzy przychylni mu nie są a którzy są mu równi doświadczeniem , wiedzą i urzędem.

Pani Premier nie drżała , nie weszła w słowne utarczki czy uszczypliwości i pokazała jakiej klasy jest politykiem.

I trzeba powiedzieć szczerze że zdeklasowała i Donalda Tuska i Jarosława Kaczyńskiego którzy przez całe lata takie utarczki toczyli zniechęcając Polaków do tego rodzaju  “klasy” politycznej.

Kobieta przyniosła do Polski Krzyż , kobieta obroniła Jasną Górę przed szwedzkim potopem i dziś po raz kolejny kobieta pokazała że Polska brzmi dumnie i przed nikim klękać nie będzie.

Mimo osobistej sympatii do Pana Tuska trzeba powiedzieć że dopiero dziś widać że jego następczyni Ewa Kopacz nie ma nawet cienia tej charyzmy którą pokazała Beata Szydło stojąc sama przed najważniejszym gronem europy nie w trybie politycznego konsensusu ugranego za kulisami unijnych debat ale stając tam pod oskarżeniem sama przeciwko wszystkim.

Okazało się jednak że nie była tam sama i tak naprawdę to nie ją tam sądzono i nie Polskę ale to czego Unia Europejska nie zrobiła dla tych krajów w których łamanie praw obywatelskich jest faktem a nie jak w wypadku Polski – mitem.

 

Polsko! lecz ciebie błyskotkami łudzą!

Pawiem narodów byłaś i papugą;

A teraz jesteś służebnicą cudzą —

Choć wiem, że słowa te nie zadrżą długo

W sercu — gdzie nie trwa myśl nawet godziny:

Mówię — bom smutny — i sam pełen winy!                             Słowacki ” Grób Agamemnona”

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *