Niemcy nie zamierzają tolerować suwerenności narodu polskiego

Niemcy nie zamierzają tolerować suwerenności narodu polskiego

Grzegorz Braun konkretnie i ostro

– Niemcy nie zamierzają tolerować suwerenności narodu polskiego na własnym terytorium, którego integralność notabene wciąż kwestionują – z Grzegorzem Braunem – reżyserem filmów dokumentalnych, publicystą, kandydatem na urząd prezydenta RP w 2015 r. rozmawiała Aldona Zaorska.

W najnowszym numerze tygodnika Warszawska Gazeta przeczytacie pierwszą część wyjątkowego wywiadu z reżyserem.

– Niemcy do tego stopnia czuli się już u nas jak u siebie, że wyborczą klęskę partii pruskiej (PO) w Warszawie potraktowali jako odbieranie im ich własności. Dla Szanownych Czytelników „Warszawskiej Gazety” to jest, mam nadzieję oczywistość, ale zawsze warto przypomnieć, że elity III RP w znacznej mierze zawdzięczają swoje kariery niemieckiej kurateli – mówi w rozmowie Grzegorz Braun.

Padają w wywiadzie bardzo ostre słowa na temat szefa PE Martina Schulza:

– Co do Schulza – nie znalazłem nigdzie szczegółowych danych biograficznych. Nie wiem, np. czy jest on „z tych” Schulzów, co SS-Oberscharfuhrer Herbert Schulz, zastrzelony z wyroku Polski Podziemnej po akcji pod Arsenałem, czy Karl Schulz, szef gestapo w Mauthausen-Gusen? Niewykluczone, skoro w niemieckiej Wikipedii piszą o urodzonym w 1955 r. Martinie: „Sohn eines Polizisten”. Ale może koligacje rodzinne wiążą go raczej z naszym wybitnym pisarzem Brunonem tegoż nazwiska, którego w Drohobyczu zastrzelił całkiem inny niemiecki zbrodniarz? – mówi reżyser.

Przeczytajcie cały wywiad w najnowszej Warszawskiej Gazecie!

Aldona Zaorska • warszawskagazeta.pl
fot. youtube

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *