Niehonorowy dług Honorowego Obywatela

Niehonorowy dług Honorowego Obywatela

Instytut Wałęsy eksmitowany z lokalu

http://www.prawy.pl/images_nowe/stories/politycy/walesa_wc.jpg

„Legenda opozycji”, noblista i największy „autorytet moralny” III RP po raz kolejny staje się negatywnym bohaterem doniesień medialnych.Sprawa dotyczy zaległości finansowych sięgających 400 tys. zł, których efektem było wyrzucenie Fundacji Instytut Lecha Wałęsy z zajmowanej przez nią willi Gabriela Narutowicza w Warszawie w 2015 roku. Lokal dzierżawiony był od władz województwa mazowieckiego.

Fundacja, do której statutowych zadań należy m.in. „ochrona dziedzictwa narodowego oraz tradycji niepodległościowej i solidarnościowej” najzwyczajniej w świecie nie płaciła czynszu. Proceder ten trwał na tyle długo, że zaowocował gigantycznym długiem oraz koniecznością eksmisji z zajmowanych pomieszczeń.

Komornik stara się teraz odzyskać chociaż część należności, zaś sam Wałęsa nie ma sobie najwyraźniej nic do zarzucenia.

Opływająca w dostatki była głowa państwa nie po raz pierwszy stawia się ponad prawem i wprawia Polaków w osłupienie swoją lekkomyślnością i brakiem poszanowania dla godności funkcji, którą sprawuje. Bycie byłym prezydentem to nie zabawa. Osoba wybrana przez naród do przywództwa, już do końca życia obarczona jest ciężarem odpowiedzialności za wizerunek swój oraz kraju. Wałęsa najwyraźniej nie zdaje sobie tego sprawy.

Jeszcze nie opadł kurz po obciachu, jaki narobił Polsce na świecie, promując w Chicago razem z Komorowskim kantor internetowy cinkiarz.pl, a już wychodzą na jaw kolejne kompromitujące jego osobę fakty.

Wałęsa stroi się dzisiaj w piórka politycznej wyroczni i odcina kupony od „kombatanckiej” przeszłości, przy tym moralizuje i wytyka cudze błędy. Tymczasem powyższe fakty świadczą o tym, że nie ma on do tego najmniejszego prawa. Dlatego czas wreszcie skończyć z gloryfikacją tego bufona oraz zacząć burzyć system, którego był on współtwórcą.

 

Jarosław Gryń

Źródło: LOS

od Redakcji :  Wpis pana Jarosława jest smutny i być może lekko przesadzony. Ale jest faktem, że ostatnie wypowiedzi Lecha Wałęsy stawiają pod znakiem zapytania to, czy może on nadal być Honorowym Obywatelem Elbląga.

Panowie Jerzy Wcisła i Grzegorz Nowaczyk powinni chyba zachować się honorowo i dług pana Wałęsy spłacić .

Pół domu pana Nowaczyka i mieszkanie pana Wcisły powinny wystarczyć. W końcu  Noblesse oblige.

Tylko czy senator Jerzy Wcisła jest człowiekiem honoru?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *