Pucz Komorowskiego ?

Pucz Komorowskiego ?

Wrzask opozycji, która dopiero co utraciła władzę jest okropny. Najpierw poszło o Trybunał Konstytucyjny, który miał być zawłaszczony przez rząd Prawa i Sprawiedliwości, a teraz opozycji i Komitet Obrony Demokracji, krzyczy i domaga się wolnych mediów.

Ano, wolne media w oczach PO-PSL i SLD to takie, w których są dziennikarze i władze powołane przez polityków tych partii. Natomiast jeśli ktoś będzie z przydziału PiS, jeśli rządzić mediami może ktoś o prawicowych poglądach, to źle. Takie media w oczach „obrońców demokracji” będą nieobiektywne…

Wiele mówi się o tym, jaki to PiS zrobiło skok na media. A zapomina się jak to było kiedy. Wczoraj pisaliśmy o kłamstwach posłanki PO – przeczytajcie.

Ale warto przypomnieć, co wyrabiał prezydent Bronisław Komorowski.

W 65 dni po śmierci prezydenta Lecha Kaczyńskiego, jeszcze nie prezydent, a jedynie pełniący jego obowiązki Bronisław Komorowski odwołał całą Krajową Radę Radiofonii i Telewizji!

Skrócenie kadencji KRRiT było możliwe po tym, jak sprawozdanie z jej działalności w 2009 r. odrzuciły Sejm i Senat. Czyli zrobiono to z pełną premedytacją…

I właśnie wtedy dokonano pierwszej nocnej zmiany w TVP. Szybko po tym udało się zmienić prezesów Telewizji Polskiej oraz Polskiego Radia i skład rad nadzorczych.

– Marszałek Sejmu Bronisław Komorowski ma nadzieję, że jeszcze w lipcu Sejm przystąpi do drugiego czytania tak zwanej małej nowelizacji ustawy medialnej. Zakłada ona zmiany w radach nadzorczych mediów publicznych – informował wówczas dziennik FAKT

Ale teraz to się krzyczy, że media zawłaszczają! Pucz Komorowskiego

Portal Obalamy Głupotę przypomina ….

Od Redakcji :
Czy portal obalając głupotę ma rację posądzając ex Prezydenta o zamach na wolność mediów publicznych ? Ot zagwostka dla samego EX Prezydenta którego Sztab Wyborczy udzielał fałszywych informacji dotyczących wstępu mediów na imprezy z udziałem Pana Komorowskiego .

W Elblągu kilku dziennikarzy portali lokalnych nie zostało wpuszczonych na konferencję z udziałem Bronisława Komorowskiego jako kandydata do reelekcji ponieważ jak się okazało prawdopodobnie obecny senator Jerzy Wcisła stworzył listę osób i mediów “wygodnych”dla władzy , a te niewygodne dla niego na tej liście nie umieszczone wyprowadzali oficerowie Biura Ochrony Rządu siłą pomimo że spotkanie organizowano w Bibliotece Elbląskiej a więc miejscu publicznym.
Na szczęście dziś Jerzy Wcisła nie wciska się w szeregi obrońców demokracji pewnie w obawie o niewygodne pytania dotyczące tamtych zdarzeń. Szeregi te zasila natomiast jego druga żona Pani Dorota Wcisło.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *