Blamaż podatkowy Jacka Wilka

Blamaż podatkowy Jacka Wilka

Sharp-ERA495T

Jacek Wilk wydawał się politykiem rozsądnym jednak w tym wywiadzie pokazał że o gospodarce nie ma żadnego pojęcia i niczego co mówi nie można w sposób rozsądny powiązać z tym co mówił minutę temu.

https://www.youtube.com/watch?v=gG9scSfaxOo#t=22

Jedyne rozsądne stwierdzenie Pan Jacka to to że Posłowie ruchu Kukiz 15 nie bardzo zdają sobie sprawy z tego co robią i jakie są skutki ich działań.
Podatek Bankowy zapłacą klienci Banków a ta grupa to przedsiębiorcy o mocnej pozycji gospodarczej i pozytywnym castingu kredytowym. Faktycznie zatem spadnie dochód sektora bankowego ponieważ podniesienie marż zawęży grupę potencjalnych kredytobiorców, a więc zmniejszą ich przychody. Banki powinny zapłacić podatek bankowy i co więcej tego podatku raczej nie unikną .

Nie ma też bardziej łatwego do ściągnięcia podatku ponieważ system bankowy jest w najwyższym stopniu zinformatyzowany

Rozsądna jest natomiast ta część wypowiedzi Pana Posła która dotyczy mediów ale do czasu gdy mówi o prywatyzacji tych mediów . Media prywatne nie są w stanie poświęcać czasu antenowego na projekty niekomercyjne i poddanie mediów publicznych tym samym zasadom spowoduje dalszą tabloidyzację mediów i co więcej ją przyśpieszy.

Zamiast dzieł literatury pojawią się zatem reklamy ich wydań książkowych lub biletów do kin lub teatrów.

Tak się Polski naprawić nie da…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *