Burda z telewizją trwa…

Burda z telewizją trwa…

indeks

” Tę władzę, którą mam nad przyrodzeniem,

Chcę wywrzeć na ludzkie dusze,

Jak ptaki i jak gwiazdy rządzę mym skinieniem,

Tak bliźnich rozrządzać muszę.

Nie bronią – broń broń odbije,

Nie pieśniami – długo rosną,

Nie nauką – prędko gnije,

Nie cudami – to zbyt głośno.

Chcę czuciem rządzić, które jest we mnie;

Rządzić jak Ty wszystkimi zawsze i tajemnie”

Kto z szanownych czytelników poznaje ten tekst ? Przypominam zatem : Adam Mickiewicz “Dziady” SCENA II
IMPROWIZACJA KONRADA . Stare ? Nudna klasyka ? Po co czytać takie muzealne okazy ?

Jeśli chcemy wiedzieć o co idzie gra w świecie wokół to musimy patrzeć i czytać między wierszami.

Donald Tusk już nie występuje w naszych mediach. Dziś rolą naszego Premiera jest pociągać za sznureczki na kórych podrygują unijni komisarze.

” Jeśli rząd w Polsce chce zdobyć wpływ na wymiar sprawiedliwości i media, to UE ma nie tylko prawo, ale i obowiązek “mieszania się” – uważa szef MSZ Luksemburga Jean Asselborn. Zdaniem Witolda Waszczykowskiego wypowiedź ta łamie zasadę poszanowania suwerenności.”

http://maximus.media/aktualnosci.html?id=1790&t=ue-ma-obowiazek-ingerowania-w-sprawy-polski

“Jak dodał, Bruksela popełniła w przeszłości błąd, pozwalając na to, by “wydarzenia biegły swoim tokiem, przede wszystkim na Węgrzech”. “To jest zaraźliwe” – ocenił luksemburski dyplomata. “Polska, która jest dużym krajem, zamiast być wzorem dla innych krajów wschodnich, zamiast rozwijać demokrację, bierze przykład z Węgier, to może się źle skończyć dla całej UE” – ostrzegł. “Musimy przeciwdziałać, wskazując na zasady, ale – jeśli będzie to konieczne – także za pomocą działań” – powiedział Asselborn.”

Unia Europejka zmienia się zatem z unii państw narodowych w to czym był Układ Warszawski czy Rada Wzajemnej Pomocy Gospodarczej.

” Toczy się koło historii ” śpiewał kiedyś Józef Skrzek i miał rację. Ową rację widać już w coraz bardziej zaborczych stanowiskach unijnych komisarzy. Jeśli ktoś zakłada że w tym korowodzie pacynek nie ma siły sprawczej jest w błędzie. Ową siła sprawczą jest żądza władzy nad ludzkimi duszami a tę dziś daję nie wiersze czy poematy ale radio telewizja i internet .
To właśnie dzięki nim wlewa się nam do głów przekaz władzy i argumenty dla tej władzy wygodne. Ale jak w teatrze przekaz ten składa się z ról odgrywanych przez kukiełki w nienagannie skrojonych garniturach ze świetną dykcją które bez zająknienia odgrywają przypisane im rolę.

Droga Pani z Telewizji dla niektórych to alfa i omega i o dusze tych kukiełek walczą politycy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *