Polucje Pana Prezesa

Polucje Pana Prezesa

z19421393Q,Robert-Kwiatkowski---Katarzyna-Kolenda-Zaleska

– To, co się dzieje, to jest jednak granda. Miały być media narodowe, co już jest dziwolągiem, jeśli chodzi o standardy nadawców publicznych, a kończy się na mediach rządowych – zaczął były prezes TVP Robert Kwiatkowski, zapytany o zmiany w mediach publicznych w “Faktach po Faktach” w TVN24.

– Ta formacja (Prawo i Sprawiedliwość – red.) owszem, wygrała wybory parlamentarne. Ale to jeszcze nie oznacza, że ma rządzić wszystkim i wszystkimi – powiedział po chwili.

– Panie prezesie, tutaj się muszę wtrącić – powiedziała na to prowadząca program Katarzyna Kolenda-Zaleska. – Przypominam sobie, że kiedy SLD wygrało wybory, to było dokładnie to samo – stwierdziła.

– Ale to proszę przypomnieć… – próbował tłumaczyć się Kwiatkowski, na co dziennikarka odpowiedziała: -Ja wtedy pracowałam w telewizji publicznej i pan był moim szefem. I wtedy odeszłam z telewizji.

– Tak, ja to pamiętam. Ale to był rok 2002, a ja byłem prezesem od czterech czy pięciu lat. Pamięta pani dobrze, ale nie wszystko – tłumaczył Kwiatkowski. – Wszystko pamiętam doskonale – odparła Kolenda-Zaleska z uśmiechem. Drugi gość programu, także były prezes TVP w latach 2007 – 2008 Andrzej Urbański, skwitował wymianę zdań śmiechem.

Cały program można zobaczyć na stronie “Faktów po faktach”. Rozmowa z byłymi szefami telewizji rozpoczyna się po 19. minucie programu.

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,19421391,byly-prezes-tvp-mowi-o-grandzie-pis-w-mediach-kolenda-zaleska.html#Czolka3Img

Od redakcji – Polskie Media od wielu lat są traktowane jak ulicznica a każda “Nowa Władza” natychmiast odbywa z nią stosunek zakończony personalnymi polucjami w radach nadzorczych , potem w Zarządach a na końcu w Redakcjach. Przypominam sobie prywatną opinię jednego z polityków lewicy szczebla lokalnego a jednocześnie redaktora telewizji regionalnej w której wyrażał głębokie oburzenie z tego powodu że rządząca podówczas Platforma Obywatelska dokonała zmian kadrowych schodząc do poziomu sprzątaczek.

Polskie środowisko dziennikarskie powinno przejść przez ogień i powinni w nim pozostać tylko tacy dziennikarze jak Katarzyna Kolenda-Zaleska która wie co mówi i mówi co wie bez ogródek prosto w oczy .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *